У Міненерго визначили першочергові кроки для проходження ізольованого режиму роботи енергосистеми України в рамках підготовки до синхронізації з ENTSO-E

Перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко доручив НЕК «Укренерго» прискорити розроблення Програми проведення системних випробувань в об'єднаній енергетичній системі (ОЕС) України для ізольованого режиму.

Також має бути підготовлено повний перелік генеруючого обладнання електростанцій, яке буде або може бути задіяне під час роботи енергосистеми в ізольованому режимі.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України

«Такий документ необхідний, щоб всі учасники процесу розуміли свою роль під час проходження, могли завчасно підготуватися і забезпечити успішне виконання відповідних завдань», - наголосив Юрій Власенко.

Під час засідання робочої групи щодо супроводження процесу інтеграції ОЕС України з об'єднанням енергетичних систем країн Європейського Союзу, учасники також обговорили: динаміку процесу синхронізації, стан виконання напрацьованих рішень та ключові проблемні питання, які потрібно вирішити для завершення об’єднання української та європейської енергосистем.

Зокрема, НЕК «Укренерго» представило попередні результати досліджень, проведені Консорціумом операторів системи передачі ENTSO-E щодо статичної та динамічної стійкості ОЕС України та можливості її об’єднання з енергосистемою континентальної Європи. Попередні результати дають підстави говорити, що українська енергосистема буде готова до проходження ізольованого режиму у 2022 році. Очікується, що остаточні результати звіту будуть презентовані в жовтні 2021 року.