Україна поступово впроваджує практику ЄС – підвищення енергоефективності будівель органів влади

«Держава починає з себе: показові проекти з енергоефективності в ЦОВВ» - це інформаційна кампанія, яку розпочав GIZ, партнер Держенергоефективності, щоб продемонструвати переваги термомодернізації будівель органів влади.

«Ми працюємо над імплементацією 27-ї Директиви. Безсумнівно, органи влади мають виконувати показову роль щодо енергоефективності, реалізовувати енергоменеджмент, проводити термомодернізацію», - повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Завдяки співпраці Агентства з місцевою владою понад 220 органів місцевого самоврядування впровадили енергомоніторинг у бюджетних установах. Це дозволяє досягти до 10% економії енергоспоживання без додаткових капіталовкладень.

Крім цього, укладено понад 500 ЕСКО-контрактів на суму близько 1,2 млрд грн для модернізації об’єктів бюджетної сфери, з них – для 13 будівель ЦОВВ та 42 насосних станцій Держводагентства. У цілому, в країні – близько 100 тис. бюджетних установ, які потребують комплексного утеплення.

Також проведення санації будівель ЦОВВ передбачено розробленим проектом Національного плану дій з енергоефективності до 2030 року.