Ольга Стефанішина: Уряд врахує пропозиції бізнесу у переговорах щодо оновлення Угоди

Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, зустрілась із президентами регіональних палат та членами комітетів при Торгово-промисловій палаті України на діловому сніданку в рамках діалогу з бізнесом в процесі підготовки переговорної позиції України щодо оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

«Впродовж двох місяців ми проводимо зустрічі та збираємо пропозиції бізнесу. З самого початку наголошували на тому, що цей діалог має бути відкритим і що ми маємо рухатися до євроінтеграції зразка 2020 року. Це був лише перший етап. Процес виправдав усі наші очікування: ми провели детальний діалог з понад 50 асоціаціями. І зараз маємо пропозиції з усіх сфер економіки. Другим етапом - буде Саміт Україна-ЄС, який запланований на 1 жовтня. Можу запевнити, що пропозиції українського бізнесу, в тому числі ТПП, ляжуть в основу позиції України щодо оновлення Угоди», - наголосила Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Зі свого боку, президент ТПП України Геннадій Чижиков наголосив, що система торгово-промислових палат активно включена в цей процес: регіональні палати, Комітети підприємців, безпосередньо підприємства-члени палат надають свої пропозиції різними визначеними шляхами. 

На зустрічі обговорили актуальні для компаній-членів Палати питання: зміни в структурі торгівлі України з ЄС за останні шість років; можливості для бізнесу, які відкрила Угода, і якими він зміг скористатись; ключові перешкоди для українських існуючих і потенційних експортерів та шляхи їхнього вирішення. Серед останніх Геннадій Чижиков окреслив розширення тарифних квот ЄС на деяку українську аграрну та харчову продукцію, долучення України до розробки чотирнадцяти індустріальних екосистем у Європі, лібералізація міжнародних транзитних перевезень вантажів без обмежень, квот, дозволів тощо. 

Нагадаємо, Офіс Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції вже другий місяць проводить консультації з бізнесом і експертами в процесі підготовки позиції України на переговорах щодо оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на початку 2021 року. Станом на зараз Офіс провів конструктивний діалог та отримав пропозиції від понад  50 бізнес-асоціацій з усіх сфер економіки. Вони стануть основою позиції Президента України на саміті Україна-ЄС 1 жовтня 2020 року.