Мінсоцполітики залучено до формування політики однієї з макрорегіональних стратегій Європейського Союзу, де Україна є повноправним учасником нарівні з державами-членами ЄС

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Ревук взяла участь у засіданні Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону (ЄСДР).

Під час засідання Ольга Ревук доповіла про стан реалізації пріоритетного напряму 9 ЄСДР в Україні, зокрема, щодо участі представників Мінсоцполітики у засіданнях Керівної групи пріоритетного напряму 9 ЄСДР та заходах за участю представників профільних міністерств, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Одеської обласних державних адміністрацій та інших зацікавлених сторін, присвячених визначенню найбільш актуальних напрямів діяльності в Україні в рамках пріоритету 9.

Також під час засідання було ухвалено план заходів з реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні на період 2021–2023 років, а також підтримано ініціативу щодо подальших консультацій стосовно головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2022 році. Така можливість є унікальною для України, яка не є членом ЄС - взяти на себе відповідальність щодо координування макрорегіональної стратегії, яка в ЄС є одним з найбільш ефективних механізмів взаємодії країн на регіональному рівні для покращення соціально-економічного становища громадян.

 

Довідково:

ЄСДР - макрорегіональна стратегія ЄС, прийнята Європейською Комісією в 2010 році та схвалена Радою Європи у 2011 році. Вона об’єднує 14 країн, серед яких більша частина - держави-члени ЄС. До реалізації цієї стратегії в Україні залучені 4 області - Одеська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська.

Реалізація Стратегії сприяє економічній, соціальній та територіальній єдності Дунайського регіону, надаючи можливості для реалізації проєктів національними центральними, місцевими та регіональним органами влади, неприбутковими організаціями та науковими установами.

Мінсоцполітики, МОН та Мінекономіки є уповноваженими представниками України в рамках пріоритетного напряму 9 Стратегії ,,Інвестиції в освіту та перепідготовку’’, до якого відносяться в тому числі питання рівня зайнятості, особливо серед молоді, розвиток інклюзивного ринку праці, боротьби з бідністю, соціального захисту найвразливіших категорій населення, створення ефективних освітніх систем.

У 2018 році представники Мінсоцполітики були залучені до процесу перегляду Плану дій ЄСДР, який ініціювала  Європейська Комісія, зокрема щодо опрацювання питань боротьби з бідністю та промоції соціальної інклюзії для всіх.

У 2020 році Єврокомісія затвердила новий актуалізований План дій ЄСДР, який відповідає викликам сьогодення.

Також Мінсоцполітики було залучено до опрацювання документу ,,Моніторинг Дунайського регіону’’ щодо бази даних та розробок у сфері освіти та ринку праці в Дунайському регіоні. Представниками Мінсоцполітики було запропоновано по завершенню підготовки остаточної редакції документу здійснити аналіз щодо можливості групування країн регіону, у яких наявні схожі виклики з метою полегшення подальшої координації щодо реалізації спільних проектів. Фінальний документ було оприлюднено на офіційному сайті щодо Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

У 2020 році було започатковано  регулярний обмін інформацією між тематичними координаторами, відповідальними за розвиток навичок, інновацій та підтримки малого та середнього підприємництва за чотирма макрорегіональними стратегіями ЄС  (для Дунайського, Балтійського, Альпійського та Адріатико-Іонічного регіонів). У ході зустрічі учасники поінформували про ситуацію в кожному макрорегіоні, зокрема щодо соціальних ініціатив стосовно підтримки найменш захищених  категорій громадян, боротьби з безробіттям, підвищення економічних спроможностей після закінчення пандемії COVID-19.