СИЛИ НАТО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У НАВЧАННІ SEA BREEZE В ЧОРНОМУ МОРІ

ЧОРНЕ МОРЕ - Постійна морська група НАТО друга (SNMG2) бере участь у двосторонніх навчаннях США та Україна Sea Breeze 2020, що проходять між 20 та 24 липня 2020 року.

SNMG2 - одна з чотирьох постійних груп, що складають ядро ​​морського елемента сил реагування НАТО, і в даний час складається з трьох фрегатів з Іспанії (ESPS Alvaro de Bazan, як флагман), Румунії (ROS Regina Maria) та Туреччини (TCG Йілдирим).

Sea Breeze, що вже на 20-й ітерації, - це щорічне навчання в Чорному морі біля узбережжя України, в якому беруть участь кораблі, літаки та персонал з Болгарії, Грузії, Норвегії, Румунії, Іспанії, Туреччини, України та США.

Основна увага зосереджується на багатьох областях ведення бойових дій, включаючи протиповітряну оборону, протичовнову війну, контроль за пошкодженнями, пошуково-рятувальні роботи і включає понад 2000 особового складу. Він спирається на основу попередніх ітерацій, щоб забезпечити унікальні можливості навчання, розроблені для підвищення готовності, поліпшення співпраці та взаємодії.Успіх Sea Breeze ще більше помітний, якщо врахувати надзвичайні обставини, що випливають із COVID-19

"Професіоналізм та ентузіазм постійної морської групи НАТО демонструються день у день, взаємодіючи з союзними та партнерами за надзвичайно складним сценарієм, таким як Морський Бриз", - сказав контр-адмірал Мануель Агірре з ВМС Іспанії, командуючий SNMG2 від 30 червня "Успіх Sea Breeze ще більше помітний, якщо врахувати надзвичайні обставини, пов'язані з пандемією COVID-19".

Постійна морська група 2 НАТО бере участь у вправах "Бриз" в Чорному морі 20 липня 2020 року. Фото: ВМС Іспанії, Постійна морська група НАТО друга 

Sea Breeze 2020 відбувається виключно на морі. Ця обережність дозволяє підрозділам розширювати багатонаціональну оперативну співпрацю, одночасно забезпечуючи збереження здорових та готових екіпажів для забезпечення постійної регіональної безпеки.

Це щорічне навчання, яке розпочалося в 1997 році, об'єднавши чорноморські країни для підготовки та роботи з членами НАТО для розбудови сумісності та підвищення спроможності.

Минулого тижня SNMG2 разом із Постійною групою протидії протимінним заходам НАТО брали участь у морських навчаннях під керівництвом Болгарії з подібною назвою Breeze 2020, що також проходили в Чорному морі.

З трьома країнами-союзниками, Болгарією, Румунією та Туреччиною, та двома регіональними партнерами, Україною та Грузією, що межують з Чорним морем, регулярно зустрічається Постійна військово-морська група в регіоні. Окрім участі у цих двох навчаннях, групи проводять також патрулювання морської безпеки у міжнародних водах, що сприяє поінформованості про морську ситуацію між союзниками та регіональними партнерами.

Після завершення Sea Breeze та короткого візиту до Одеси, Україна (з мінімальною взаємодією з місцевою владою та населенням, щоб мінімізувати ризики COVID-19), Група проведе морський патруль під час руху до Середземного моря для завершення другого розгортання Морські сили НАТО в Чорному морі в 2020 році.