01.11.2018

Як правильно написати розписку щоб потім повернути гроші?

Як правильно написати розписку щоб потім повернути гроші?

У вас попросили гроші у борг а відмовити не зручно чи боїтеся залишитися без власних заощаджень? Найкращім виходом з цієї ситуації стане для вас розписка про отримання коштів.

Що таке розписка?

Розписка – це документ, який підтверджує передачу й одержання грошей від однієї особи до іншої.

Отже, як грамотно написати розписку?

Розписка пишеться власноруч, у такому випадку у боржника не буде можливості посилатися на те, що він нічого не писав.

Цей документ повинен містити в собі наступну інформацію:

1)                    Найменування документу: «Розписка»;

2)                    Дата та місце укладення розписки;

3)                    ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу реєстрації та фактичного місця проживання боржника та особи, якій дають розписку;

4)                    Сума боргу в цифрах та прописом;

5)                    Зазначення дати: числа, місяця і року, до коли має бути повернено борг;

6)                    Підпис боржника.

При наявності свідків, які підтверджують факт передачі грошей, необхідно зазначити їхні паспортні данні, місце фактичного проживання, ідентифікаційний код, та обов’язково вони повинні підписатися у розписці.

Зверніть увагу! Розписка пишеться в одному примірнику, вона не повинна містити виправлень,  та не підлягає нотаріальному посвідченню, оскільки розписка, не посвідчена нотаріусом, має повну юридичну силу.

Якщо боржник відмовляється сплачувати борг, цей документ може бути прийнятий  в суді як доказ, але юридична сила розписки залежить від її грамотного складання.

Важливо! Після сплачення боргу розписку необхідно повернути боржнику.

Увага! Слід пам’ятати, що надання грошей під розписку не є 100 % захистом від недобросовісних боржників.

Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Детальнішу інформацію про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

 

Олена Гун

начальник відділу правопросвітництва та

взаємодії з суб’єктами надання БППД