15.02.2019

Основні питання виборчого права обговорили фахівці-юристи та представники Роздільнянської РДА.

У зв’язку з наближенням дня виборів Президента України все частіше лунають питання щодо організації голосування за місцем перебування «на дому». З метою уникнення непорозумінь як напередодні так і в день голосування, в Роздільнянському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представниками Роздільнянської РДА відбувся семінар, на якому розглядалися основні питання виборчого процесу в Україні.

Катерина Кідготко – завідувач юридичного сектору апарату Роздільнянвької РДА висвітлила, зокрема, як організовується голосування за місцем перебування виборців.

Виборець, який включений до списку виборців, але за станом здоров’я, у зв’язку з інвалідністю або за віком не може самостійно пересуватися, може проголосувати за місцем свого перебування.


Для цього необхідно власноручно написати заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування та разом із довідкою медичної установи про стан здоров’я подати до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

У стаціонарних закладах охорони здоров’я утворюються спеціальні виборчі дільниці, голосування на яких проводиться на підставі заяви виборця, в якій потрібно зазначити, що потреба голосування не за місцем реєстрації зумовлена необхідністю дотримання постільного режиму. Така заява також подається не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

В день проведення виборів під час голосування «на дому» мають право бути присутні кандидати на пост Президента України, їх довірені особи, офіційні спостерігачі. У разі відмови допустити зазначених осіб у приміщення, де перебуває виборець, йому відмовляється у проведенні голосування за місцем його перебування.

Але виборчий бюлетень виборець заповнює та опускає його до виборчої скриньки особисто, в режимі таємного голосування, без присутності будь-кого, у тому числі кандидата на пост Президента України, офіційних спостерігачів, членів виборчої комісії.

Тетяна Кулішова нагадала, що з метою забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян, Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги буде працювати у черговому режимі з 09.00 до 17.00 напередодні виборів, в суботу 30 березня 2019 року, та в день виборів Президента України, 31 березня 2019 року.