14.01.2022

ЗВІТУЄМО В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

Роздiльнянська ДПI інформує, що з 1 січня 2022 року почався період звітування платниками податків своїх доходів, отриманих у 2021 році, та нарахованих податків.  Звітувати мають і юридичні особи і фізичні особи. ФОП на загальній системі,  на спрощеній системі оподаткування та  фізичні  особи - громадяни у яких  виникає такий обов`язок. 

 

Поряд  з цим актуальною формою взаємодії у період карантинних обмежень з податковими органами залишається використання електронних сервісів, запроваджених ДПС, які набувають все більшої популярності серед платників.

 

Електроннi сервiси - це соцiальна пiдтримка платникiв податкiв на перiод здiйснення обмежувальних протиепiдемiчних заходiв, запроваджених з метою запобiгання поширенню на території України гострої респiраторної хвороби COVID-19.

 

Переваги подання звiтних документiв в електронному виглядi:

-          самостiйний вибiр часу подання звiтностi зручного для платника,

-          не потрiбно вiдвiдувати ЦОП,

-          без черг,

-          економiя часу,

-          уникнення  арифметичних  помилок,   

-          постiйне оновлення програмного забезпечення відповідно до останнiх норм законодавства,

-          автоматичне заповнення звiтних документiв на пiдставi вже поданих звiтiв,

-          автоматичне формування архiву електронних копiй звiтiв, квитанцiй та iнших документiв,

-          протидiя розповсюдження COVID-19.

 

Користування сервісом Електронний кабінет надає можливість працювати платникам податків з органами податкової служби дистанційно, а саме:

-     підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

-     переглядати дані картки особового рахунку про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);

-     формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;

-     здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг;

-     здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями);

-     замовляти та отримувати адміністративні послуги;

-     оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів.

Серед перерахованих послуг «Електронного кабінету» ми хочемо акцентувати Вашу увагу саме на поданні звітності в електронному вигляді, бо саме ця послуга отримує дедалі більшу підтримку платників податків, адже електронна звітність – це сучасно, швидко та зручно!

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який органи Державної податкової служби України надають безкоштовно.

Таким чином, у цей час електронний цифровий підпис безкоштовно можна одержати за наступними адресами:- відділ реєстрації користувачів при ДПС в Одеській області (м. Одеса, вул. Ланжеронівська, буд. 15, каб.201, тел. (048) 705-61-74);- пункт реєстрації користувачів №2 (м. Одеса, вул. Стовпова, буд. 17, приміщення  ЦОП  ДПІ у Малиновському районі м. Одеси.

Одержати відкриті ключі можуть усі без винятку платники податків: юридичні, фізичні  особи й громадяни незалежно від місця прописки та обліку.

Роздiльнянська ДПI