24.11.2021

Що таке конфлікт і як з нього вийти

Люди за характером, за темпераментом і багатьом іншим критеріям неоднакові, тому вони по-різному сприймають ситуацію, в якій опиняються. Наскільки б безконфліктною не була людина, вона  не в змозі уникнути розбіжностей з оточуючими. Скільки людей - стільки думок, люди не погоджуються один з одним з певного приводу.  Поняття конфлікту має безліч визначень і тлумачень, але всі вони підкреслюють наявність протиріччя.Конфлікт найчастіше асоціюється з агресією, погрозами, суперечками, ворожістю. В результаті існує думка, що конфлікт - явище завжди небажане, що його слід негайно вирішувати, як тільки він виникає. Але в багатьох ситуаціях конфлікт допомагає виявити різноманітність точок зору, дає додаткову інформацію, допомагає виявити більше число альтернатив або проблем.

Як визначити конфлікт, як поводитися у конфліктних ситуаціях, як навчитися виявляти причини й вирішувати конфлікти – саме таке завдання постало перед спеціалістами  Роздільнянського РВ філії ДУ «Центр пробації»  під час роботи з особами, які перебувають на обліку.

Для конструктивного вирішання будь-якого конфлікту важливо зрозуміти: головне правило суперечки – уникати образ. Саме такого висновку дійшли клієнти пробації в ході навчання.

 

Роздільнянський РВ

філії ДУ «Центр пробації»

в Одеській області