22.10.2021

«Активні парки» – локації здорової України

ЦЕЙ соціальний проєкт ініційовано Президентом Володимиром Зеленським за програмою «Здорова Україна». Мета проєкту – зробити спорт доступним для громадян та залучити різні вертви населення до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку. В рамках його реалізації передбачено створення у кожній громаді «Активного парку» – спортивної локації, розташованої в парках (скверах, зелених зонах), у межах якої розміщуються та облаштовуються спортивні знаряддя та елементи, зокрема, турнік, бруси, «шведська» стінка, координаційна лінія, вільний простір для тренувань без знаряддя, лавочка.


 Саме така локація для активного дозвілля нещодавно з’явилася на території місцевого парку м. Роздільна поруч з Палацом культури. Біля входу в парк розміщено інформаційний стенд, а біля кожного елемента – табличка з QRкодом для сканування та отримання відео-інструкції від провідних спортсменів та відомих особистостей з комплексами вправ різної складності. Тобто, за допомогою смартфону, навівши камеру на QR-код, ти автоматично переходиш на веб-портал зі слушними порадами, обираючи виконання вправ на рівні початківця, досвідченого виконавця чи професіонала.Хід проведення робіт з встановлення спортивних локацій особисто контролювали голова райдержадміністрації Сергій Приходько, голова міської територіальної громади Валерій Шовкалюк, його заступник Сергій Крилов та начальник відділу молоді та спорту Роздільнянської МТГ Тетяна Шайдук.


Координатор «Активного парку» у м. Роздільна - Юрій Поздняков, який проводитиме тренування для активних людей різних вікових категорій.

Ще один workoutмайданчик для виконання вправ з власною вагою облаштовано по вул. Говорова, що на «тій стороні» міста. Там теж встановлені основні елементи, зокрема «шведська» стінка, комплекс турніків та гімнастичних брусів (найближчим часом буде проведено благоустрій навколишньої території). Єдине, що відсутні таблички з QR-кодом для сканування та отримання відеоінструкції. Однак це не має стати на заваді для бажаючих самостійно займатися спортом.     Тож, маємо надію, що сучасні workout-майданчики дозволять ще активніше долучатися до занять спортом та розвиватися у цьому напрямку, допомагатимуть юним спортсменам у професійному зростанні.

 

Джерело

ТОВ "Роздільнянське видавництво "ВПЕРЕД"