15.09.2021

Звернення до жителів району голови райдержадміністрації Сергія Приходько

Шановні Роздільнянці!


За даними  Роздільнянського районного Центру контролю та профілактики  хвороб  в Роздільнянському районі  щотижня збільшується  кількість хворих  на COVID-19, так  за минулий тиждень  зареєстровано 65 випадків. Активних хворих налічується 116 осіб. Надалі кількість хворих буде збільшуватись, що буде  обумовлено  також  сезонними захворюваннями на  гострі респіраторні вірусні інфекції. 

Тому громадяни, які пройшли імунізацію від коронавірусу, знаходяться в більш оптимістичному становищі перед черговою хвилею пандемії, аніж ті, хто буде чекати, чим це все закінчиться.

Ні для кого не секрет, що в України  вже  виявлено  новий  штамп короновірусу «Дельта», який  у 1,6 рази заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 рази частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. 

Наразі в Україні є чотири лабораторії (2 приватні та 2 державні), які можуть виявляти новий штам. Однак немає саме тестів, які виявляють штам «Дельта».

Протидіяти поширенню цього захворювання зможе тільки масова вакцинація населення.

Але  сьогодні я хочу звернутись  саме до  вчителів, які  входять до професій, що перебувають у зоні ризику через велике коло контактів з оточуючим середовищем.

Станом на 15 вересня 2021 року в Роздільнянському районі  вакциновано 36 відсотків вчителів, це дуже  низький показник. Найнижчі темпи  вакцинації серед педагогічних працівників   спостерігається у Захарівській (27%) та Лиманський (22%) селищних  громадах, Лідируючі позиції (тобто майже 53 %) займають Великомихайлівська  та Цебріківська селищні громади.

По вакцинації працівників  дошкільних навчальних закладів показники  наступні:

Роздільнянська міська територіальна громада – 42,5% (найвищий показник  вакцинації  ДНЗ Сонечко с. Кошари 67 %);

Великомихайлівська  селищна громада- 40%

Затишанська сільська громада – 53%

Захарівська селищна громада – 7%;

Лиманська селищна  громада – 8%;

Цебріківська селищна  громада – 19%;

Великоплосківська сільська громада – 33%;

Новоборисівська сільська громада – 28%;

Степанівська сільська громада – 16%

На сьогодні завдання вакцинації населення  проти COVID-19   має стати пріоритетною для місцевої влади,  лікарів, директорів навчальних закладів, які беруть участь в організації вакцинації. Тому Я звертаюсь до жителів Роздільної Роздільнянського  району, що головним питанням порядку денного до кінця вересня 2021 року має стати активна масова вакцинація населення.

 

Голова районної державної адміністрації

Сергій ПРИХОДЬКО