Відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку у Роздільнянському районі.

Сьогодні, 12 грудня 2018 року, під керівництвом голови Роздільнянської райдержадміністрації Наталії Бараненко відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку у Роздільнянському районі.

У засіданні взяли участь члени ради регіонального розвитку, тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації Сергій Сенча, голови постійних депутатських комісій районної ради, голови органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, представники громадської ради та засоби масової інформації.


 Перед присутніми  виступила  Наталія Вікторівна  Бараненко  яка доповіла  про   підсумки  розвитку  Роздільнянського  району   в умовах   децентралізації.

«Реформа  децентралізації  яка  проводиться  Президентом України   та Урядом  дала поштовх до повноцінного розвитку громад, можливість поліпшити життя у кожному населеному пункті та у країні в цілому і дозволяє громадянам – усім – самостійно господарювати там, де вони живуть»- зазначила у своєму виступі Наталія Вікторівна. Також голова зазначила що, протягом останніх років Роздільнянщина в цілому розвивається достатньо динамічно. Бюджет району за останні три роки  виріс  в три  рази , що дало  можливість  спрямувати  кошти на  вирішення  соціальних проблем. Але найбільш  позитивних  зрушень вдалось  досягти   на  місцях, це відчувається  відремонтованими  дорогами, сільськими клубами, збудованими  водопроводами, вуличним  освітленням.


Співдоповідачами   виступили    Яковлівський  сільських голова Валентина Павлюченко,  Степанівський сільський голова Світлана  Щербакова,  Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк. 

 «Ми повинні зрозуміти хто ми й чого хочемо. Поставити завдання перед собою. Адже кожен орган самоврядування несе за себе відповідальність як і кожна людина. Подавши будь-які пропозиції чи ідеї ви повинні брати безпосередню участь в їх реалізації, контролювати процес роботи, тобто співпрацювати з нами» -  підсумував свій виступ  Валерій Шовкалюк.

Які  зміни   відбулись у  освітній  галузі району на прикліді Кам’янської загальноосвітньої школи  доповіла директор Кам’янської загальноосвітної школи  І-ІІІ ступенів  Валентина  Петровська. 

«Одержані в результаті децентралізації повноваження та ресурси надали органам місцевого самоврядування більше можливостей для розвитку територій, створення сучасної освітньої, медичної, транспортної, житлово-комунальної інфраструктури.


Переваги реформи відчули на собі мешканці Кам’янської сільської громади: в  селах почали приводити до ладу дороги, будувати водогони, ремонтувати освітні заклади, сільський клуб, збудували  спортивний  майданчик – все те, що десятиліттями перебувало у занепаді» - зазначила  у своєму  виступі директорка.

Начальник  управління розвитку та інвестицій РДА  Ігор  Романенко озвучив основні  проекти  які  необхідно   включити  до перспективного плану  розвитку Роздільнянського району  на 2019-2021 роки.

Підсумовуючи засідання, голова райдержадміністрації надала  доручення напрацювати перспективний розвиток  у всіх територіальних громадах та наголосила на необхідності в цілому напрацювати свої пропозиції до перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки. Процес формування перспективного плану включатиме консультації з громадськістю, бюджетними фахівцями та експертним середовищем.


Нагадаємо, що у кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій. Ці плани будуть містити пропозиції з основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.