23.07.2014

Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до Роздільнянської районної державної адміністрації у I півріччі 2014 року в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року

Протягом півріччя 2014 року до Роздільнянської районної державної адміністрації надійшло 289 звернень, що на 17,4% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року (350).

З вищих органів влади районною державною адміністрацією протягом I півріччя 2014 року отримано 19 звернень, що складає 6,6% від загальної кількості звернень громадян. За аналогічний період 2013 року було 35 звернень, або 10%.

У зверненнях громадян до вищих органів влади переважно порушувалися питання ремонту житлового фонду, доріг, водопровідних мереж, виділення житла та газифікації населених пунктів.

До районної державної адміністрації за I півріччя 2014 року надійшло 28 (9,6% від загальної кількості) колективних звернень, в минулому році за аналогічний період було 35 (12% від загальної кількості). У колективних зверненнях порушувалися питання ремонту доріг, електропостачання, газифікації населених пунктів, землекористування тощо.

Повторних звернень протягом I півріччя 2014 та 2013 року не надходило.

За характером питань, порушених громадянами у зверненнях, що надійшли протягом I півріччя 2014 року, чільне місце займають питання:

аграрної політики і земельних відносин – 148(51,2% - виготовлення землевпорядної документації, розрахунку за здані в оренду паї тощо).

комунального господарства – 49 (16,9% - водопостачання, електропостачання, ремонту доріг, газифікації населених пунктів тощо);

сім’ї, дітей та молоді – 22 (7,6% - усиновлення, встановлення опіки, позбавлення батьківських прав тощо).

Розгляду звернень даних напрямків приділяється особлива увага та посилено контроль за наданням повних та обґрунтованих відповідей.

За I півріччя 2014 року з питань соціального захисту надійшло 18(6,2%) звернень. З приводу надання матеріальної допомоги до районної державної адміністрації надійшло 10 заяв, на 8 з яких надано ґрунтовні роз’яснення, 1 вирішено позитивно, 1 знаходиться на контролі.

За I півріччя 2014 року до районної державної адміністрації від інвалідів Великої Вітчизняної війни, надійшло 1 звернення. Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого №109/2008 воно було розглянуто у першу чергу особисто головою районної державної адміністрації. Від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, жінок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" звернень не надходило.

Від представників пільгової категорії громадян протягом I півріччя 2014 року отримано 19 звернень, в яких в основному були порушені питання призначення соціальних допомог, землекористування, надання житла тощо. Керівництво районної державної адміністрації приділяє особливу увагу вирішенню проблем, порушених у зверненнях цих категорій громадян, звернення вказаної категорії громадян знаходяться на особливому контролі.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації №1094/А-2012 від 22.11.2012 у відділі комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації функціонує телефон довіри. Телефонні звернення фіксуються у журналі. Протягом I півріччя 2014 року дзвінків не надходило.

Крім того, згідно розпорядження голови районної державної адміністрації № 1095/А-2012 від 22.11.2012 функціонує постійна гаряча телефонна лінія. Протягом I півріччя 2014 року прийнято 24 дзвінки, в яких в основному порушені питання відсутності електропостачання.

Відповідно до розпорядження тимчасово виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації № 669/А-2013 від 30.12.2013 затверджено графік та тематику проведення щотижневої «прямої телефонної лінії» на I півріччя 2014 року. Отримані звернення реєструються у журналі. За I півріччя 2014 року прийнято 20 дзвінків.

Для надання допомоги громадянам, що звертаються до районної державної адміністрації, розміщено стенд з інформацією, яка постійно оновлюється, про структуру районної державної адміністрації з наданням адреси, телефонів, прізвищ посадових осіб, іншими матеріалами, які допомагають громадянам конкретизувати свої звернення на адресу того чи іншого керівника. Також розроблені зразки заяв, які розміщені на інформаційному стенді та офіційному веб – сайті районної державної адміністрації завдяки яким громадяни мають можливість правильно оформити звернення та уникнути повернення та відмови у розгляді звернення на підставі статей 5 ,7, 8 Закону України «Про звернення громадян».

Розпорядженням тимчасово виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації від 27.12.2013 № 664/А-2013 затверджено склад та Положення про постійну діючу комісію з питань розгляду звернень громадян при Роздільнянській районній державній адміністрації. За I півріччя 2014 року проведено 6 засідань комісії. Підсумки роботи комісії оформлюються протоколами та рішеннями, які направляються причетним згідно з наданими дорученнями.

Розпорядженням тимчасово виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації №639/А-2013 від 18.12.2013 року затверджено графік особистого прийому громадян керівним складом районної державної адміністрації, яким передбачено щотижневе проведення особистих прийомів громадян, у тому числі в позаробочий час (по суботах). Також щоквартально затверджуються графіки виїзних особистих прийомів громадян головою та заступниками голови районної державної адміністрації. За I півріччя 2014 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 41 особистий та 32 виїзних прийомів, на яких прийнято 97 громадян.

Районною державною адміністрацією і надалі продовжуватиметься робота щодо забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, посилення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях, особливо найменш соціально захищених категорій громадян, удосконалення та проведення «гарячих телефонних ліній» для встановлення діалогу з громадськістю, забезпечення безперешкодного прийому громадян, об’єктивної і вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, фактичного поновлення порушених прав і інтересів громадян.