26.11.2015

проведення застережливих заходів по недопущенню занесення АЧС на територію району

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні та області залишається напруженою.

З моменту виникнення захворювання (2012 рік) зафіксовано 51 випадок АЧС. В поточному році дане захворювання реєструвалось 34 рази на території 9 областей (Київська - 6, Чернігівська - 12, Рівненська - 2, Житомирська -1, Сумська - 6, Полтавська - 2, Одеська - 2, Миколаївська - 2, Черкаська - 1).

Лише за останні 3 неділі з моменту виникнення захворювання на території нашої області с. Кам’яна, хвороба реєструвалась в 6 неблагополучних пунктах 4 областей.

Згідно повідомлення Головного управління ветеринарної медицини в Одеській області:

- 24 жовтня поточного року в с. Кам’яне Савранського району Одеської області в приватній оселі загинула свиноматка;

-  17-18.11.2015 р.  у домогосподарстві гр. Ткаченко В.С. (смт. Миколаївка, вул. Польова, 22) загинули поросята віком до 4*х місяців.

На місце подій виїжала оперативна група із фахівців Головного управління ветеринарної медицини в Одеській області та Одеського філіалу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Було здійснено патрозтини загиблих тварин, відібрано матеріал для подальшого лабораторного дослідження.

26.10.2015 року згідно результатів досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від двох свиней підтверджено діагноз – африканська чума свиней.

На засіданні ДНПК при Савранській райдержадміністрації 26.10.2015 року розроблено План заходів щодо ліквідації та недопущенні розповсюдження даного захворювання. Силами ветеринарної медицини Савранського району, МНС, РВ ГУМВС України, іншими проводяться всі необхідні заходи по ліквідації даного захворювання.

Встановлено: у домогосподарстві по вул. Польова, 22 утримувалось 3 (троє) поросят віком до 4-х місяців. Зі слів господині поросята були придбані у кінці серпня на базарі смт. Миколаївка  без відповідних ветеринарних документів. Особу яка реалізовувала поросят  громадянка не знає.

Перші ознаки захворювання помічено 15.11 2015 року. У тварин господарка помітила кволість, відмову від корму  у одного поросяти було зафіксовано підвищення температури  тіла до 40,5 градусів, а у двох інших температура була в межах норми. Також відмічена цианотичність вушних раковин. З лікувальною метою  господарка самостійно застосовувала антибіотики.  Покращення фізіологічного стану тварин не настало.

Тварини залежувались, корму не споживали, відмічено розлад координації рухів, кал з домішками крові, перед загибеллю тварин температура тіла знижувалась.

Для лабораторного дослідження відібрано зразки крові, селезінки, лімфатичних вузлів.

Матеріал направлено до Одеського  філіалу  Державного науково –дослідного  інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно -  санітарної експертизи та власне до Державного науково – дослідного  інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно -  санітарної експертизи м. Київ.

19.11.2015 р. згідно результатів досліджень Державного науково –дослідного  інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно -  санітарної експертизи від трьох свиней з домогосподарства  гр. Ткаченко В.С. вул. Польова, 22 смт. Миколаївка Миколаївського району Одеської області підтверджено діагноз – африканська чума свиней   (звіт від 19.11.2015 р № 006640п.м. /15).

На підконтрольній території Роздільнянського району функціонує 4 суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней. В серпні та вересні поточного року державними інспекторами ветеринарної медицини Роздільнянського району проведені в межах повноважень позапланові перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней з метою недопущення подальшого поширення збудника африканської чуми свиней, де було виявлено ряд порушень. По виявленим порушенням було складено протоколи та винесені постанови, а також видано приписи по усуненню порушень з зазначенням термінів виконання та надання відповіді по виконанню приписів. На жаль жодної відповіді на виконання приписів ніхто не надав.

З початку року спеціалістами ветеринарної служби району проведено 15037 обстежень дворів, де клінічному огляду піддано 11770 голів свиней, щеплено проти класичної чуми свиней 5402 голови. До районної райдержлабораторії ветмедицини надійшло 22 зразки патматеріалу, які були  доставлені до Одеського філіалу ДНДІЛДВСЕ для дослідження на АЧС. За результатами досліджень по всім зразкам отримано негативний результат.

Існують необхідні заходи біологічної безпеки, які легко можуть бути реалізовані навіть на рівні домашніх господарств.

Це обмеження доступу сторонніх, спеціалісти свиногосподарств дома неповинні утримувати свиней, запобігання контакту домашніх свиней з дикими. Використання окремого взуття та одягу для догляду за тваринами і так далі. Наявність готових дезрозчинів та не згодовувати відходи харчування.

Недотримання цих вимог може спричинити негативні наслідки.