Питання-відповіді, з якими найчастіше звертаються застраховані особи щодо роботи ВЕБ-порталу (23.12.2019 р.)

Питання: Яким чином можна отримати доступ до своїх персональних даних через веб-портал?

Відповідь:

Можна отримати доступ до своїх персональних даних скориставшись послугами Пенсійного фонду України, які надаються в електронному вигляді, через веб-портал.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за паролем до ключа електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), електронним цифровим підписом (ЕЦП) або логіном-паролем.

Для входу в режим перегляду даних реєстру застрахованих осіб реалізовано пункти меню особистого кабінету:

  • «Мій профіль» – для перегляду основних анкетних даних особи;
  • «Моя заробітна плата» – інформація надається по роках у розрізі страхувальників. За кожний рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії;
  • «Мій страховий стаж» – надаються дані про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за особу страхові внески. Інформація надається по всіх роках та місяцях роботи особи.

Питання: Маю трудовий стаж з 1987 року (з урахуванням часу навчання у вузі). Чому в   моєму особистому кабінеті зазначено стаж тільки  з 2004 року?

Відповідь:

Для користувачів, які є фізичними особами, надаються для перегляду дані персоніфікованого обліку – виписка ОК-5, на електронних формах перегляду даних заробітку та стажу особи. Дані персоніфікованого обліку надаються всім фізичним особам, за яких страхувальниками подано звіти щодо персоніфікації, починаючи з 1998 року (з початку впровадження системи персоніфікованого обліку).

Відповідно до ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 зі змінами (Далі – Закон) страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку- на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом – 01.01.2004.

Для призначення пенсії до загального стажу буде зараховано період роботи до 2004 року згідно трудової книжки, період навчання – згідно диплому про освіту

 

Питання: Яким чином в моєму особистому кабінеті змінити застарілі дані (Серія та № паспорту, адресні дані) ?

Відповідь:

Адресні та паспортні дані, які відображаються на сторінці особистого кабінету на веб-порталі, надійшли до реєстру застрахованих осіб з наданих анкетних даних застрахованих осіб під час оформлення страхового свідоцтва.

Внесення коригувань до персональних облікових карток стане можливим після затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб, згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2017 № 15-3.

 

 

Питання: Чому у особистому кабінеті відсутні дані про розмір пенсії?

Відповідь:

Відомості щодо пенсії тимчасово не відображаються на сторінці веб-порталу у зв’язку із підготовкою до процесу міграції даних автоматизованої системи обробки пенсійної документації Луганської області, у якій здійснювалося опрацювання матеріалів пенсійних справ, та переходу до центральної підсистеми «Призначення та виплати пенсій» (ПВП) Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. Зазначена програма дозволить громадянам переглядати електронні пенсійні справи, які зберігатимуться на загальному сервері  Пенсійного фонду України. Відтак, буде можливість ознайомитися із основними даними, які включені до електронної пенсійної справи та протоколом щодо перерахунку пенсії (тривалість стажу, коефіцієнти стажу та ін.).

Про завершення процесу міграції даних буде повідомлено на офіційному сайті головного управління www.lgpfu.gov.ua .

 

 Питання: Чому не врахований мій трудовий стаж за час праці в МВС?

Відповідь:

Подання до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру відомостей про нарахування заробітку (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам страхувальникам, які нараховують та сплачують єдиний соціальний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу, у розрізі кожної застрахованої особи у звітному місяці, передбачено змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441 до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.06.2016.

Таким чином, інформація щодо періоду проходження служби в органах внутрішніх справ осіб рядового та начальницького складу не відображається у обліковій картці застрахованої особи за період до 01.06.2016, але  відповідно до пункту «в» ч.3 ст.56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію.