03.05.2018

Зі святом 73 – ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Минають роки, і ми все далі від тієї миті, коли наші діди й батьки у кровопролитному протистоянні здобули вікопомну  Перемогу над гітлерівським фашизмом.  Із вдячністю згадаємо всіх героїв, які віддали життя за свободу нашого народу. Роки беруть своє – рідіють лави ветеранів –звитяжців, хто виборював для нас мирне життя. Наш обов’язок – бути гідними подвигу, який вони здійснили.   

Інваліди Великої Вітчизняної війни мають право вибору закону, відповідно до якого обчислюється розмір їхніх пенсій. Залежно від змін, які відбуваються в законодавстві, обирається найбільш вигідний для інвалідів війни розрахунок пенсії - чи за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», чи за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 

Як відомо, розмір пенсій, обчислених за нормами Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», залежить від трудового внеску кожної конкретної особи, від того, який заробіток вона отримувала у період роботи.  При обчисленні ж пенсій по інвалідності за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення, осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їх розмір визначається у встановлених відсотках від середньомісячного заробітку інваліда залежно від групи інвалідності: інвалідам війни III групи - 60%; інвалідам війни II групи - 80%; інвалідам війни І групи - 100% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).  Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №151 від 13.03.2013 року інвалідам війни II і III груп з- поміж   учасників бойових дій та часникам бойових дій, яким за 85 років, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлено на рівні 285% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, як це було для інвалідів війни І групи. Нагадаємо, що мінімальної пенсійної виплати учасникам бойових дій становив 165%, інвалідам війни II групи - 255%, III групи - 225% прожиткового мінімуму для непрацездатних.  Таким чином у кожного учасника бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни та інваліда-ветерана війни II або III групи, яким виповнилося 85 років, пенсія не може бути меншою 4138,20 грн. Якщо таким особам призначено пенсію за особливі заслуги перед Україною, то суму пенсійної виплати буде встановлено понад зазначений розмір. 

Більшість ветеранів відзначені урядовими нагородами, і їм встановлена пенсія за особливі заслуги перед Україною. Така пенсія встановлюється як надбавка до пенсії понад зазначені мінімальні пенсійні виплати.  Щодо пенсійного забезпечення учасників війни, то розміри пенсій цих категорій ветеранів війни визначаються згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залежно від страхового стажу і заробітку. При цьому законодавством забезпечується мінімальний рівень такої пенсії.  До пенсій учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, встановлюються підвищення у розмірі 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1452*20%=290,40 грн.), а іншим учасникам війни - у розмірі 15% в сумі 217,80 грн. зазначеного прожиткового мінімуму.      

Дітям війни підвищення становить 7% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949*7%=66,43 грн.) постанова КМУ від 28.12.2011р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», набрала чинності з 01.01.2012 року.  Від щирого серця бажаємо довголіття і міцного здоров’я нашим ветеранам. Хай сонячна тепла весна зігріває їх серця!                                                                               

  З Днем пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!                                                                                       

 

Колектив Роздільнянського об’єднаного                                                                                  

управління Пенсійного фонду України                                                                                  

Одеської області