08.05.2018

До уваги фізичних осіб-підприємців

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2018 року фізичні особи-підприємці всіх категорій (спрощена система оподаткування,  загальна система оподаткування) зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше мінімального страхового внеску.

На даний час  мінімальний страховий внесок для фізичних осіб -

- підприємців становить 819.06 грн. на місяць (мін. зарплата - 3723 грн. х 22 відсотки).

Отже,    для      фізичних     осіб   -   підприємців    всіх   категорій

обов’язковою на даний час є сплата єдиного внеску у сумі не менше 819,06 грн. щомісяця (примітка - на протязі року мінімальна зарплата може змінюватися, в залежності від неї може змінюватися мінімальний страховий внесок).

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької

діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 819,06 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі, меншій, ніж 819,06 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно сплаченій сумі. Наприклад, якщо підприємець сплатив за місяць  409,53 грн., йому за місяць роботи буде зараховано 0,5 місяця страхового стажу, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Враховуючи вищезазначене, радимо підприємцям всіх категорій, з метою зарахування періодів здійснення ними підприємницької діяльності до страхового стажу  як повний місяць, здійснювати сплату єдиного внеску у 2018 році у розмірі не менше мінімального страхового внеску – 819,06 грн.

Несплата   підприємцями   єдиного   внеску   в   мінімальному

розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

 

 

Микола Сиротюк, заступник начальника фінансово-економічного відділу –

заступник головного бухгалтера Роздільнянське

об’єднане управління Пенсійного фонду України