12.09.2019

Відбулось відкриття першого серед районів Одеської області «ВІКНА ЖИТТЯ»

12 вересня за ініціативи координатора Одеської соціальної платформи «Добре діло» Анатолія Кавуна та активних мешканок міста Людмили Луї та Світлани Спектр на території КНП СВТГРР "Роздільнянська центральна районна лікарня", що розташовується у м.Роздільна, вул. Європейська 1 відбулось відкриття першого серед районів Одеської області «ВІКНА ЖИТТЯ», яке стало 20-м вікном в Україні.


«Вікно життя», як зазначила, старша медична сестра педіатричного відділення КНП СВТГРР "Роздільнянська центральна районна лікарня" Наталія Думнич, є спеціальним пунктом, де жінки внаслідок певних життєвих обставин хочуть відмовитись від народженої дитини, можуть анонімно залишити своє немовля у спеціальному боксі. Анонімне залищення дитини прирівнюється до факту відмови матері від дитини у стаціонарі і не передбачає кримінальної відповідальності.
Також присутнім продемонстрували принцип роботи боксу.

«Через 30 секунд після того, як немовля залишать, в іншому приміщенні спрацьовує сигналізація. Це дає батькам ще деякий час, аби передумати. Якщо ж ні, дитину забирають медпрацівники та передають у соціальні служби» зазначила медичний директор з дитинства та пологової допомоги КНП СВТГРР "Роздільнянська центральна районна лікарня" Лариса Потаренко.


«Відкриваючи це «вікно життя» у нашому районі, ми сподіваємося, що воно допоможе зберегти життя принаймні одній маленькій людині, громадянину нашої держави. Велика подяка всім хто долучився до облаштування та надання допомоги», наголосила голова райдержадміністрації Наталія Бараненко.

У заході також взяли участь заступник голови районної ради Сергій Крилов та Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк також зазначили про важливість відкриття даного «вікна» для усієї області, що дозволить захистити малюків.