20.05.2015

Субсидія це безповоротна адресна допомога.

З 01.05.2015 року розпочато прийом документів для призначення субсидій за спрощеним порядком. На чисельні звернення громадян управління соціального захисту населення надає пояснення по питанням, які найчастіше виникають у громадян, що звертаються до управління.

Субсидія це безповоротна адресна допомога. При її призначенні громадяни не беруть на себе зобов’язання щодо її повернення у випадку продажу житлового будинку або повернення субсидії спадкоємцями у випадку смерті заявника. Отримання субсидії не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Нагадуємо, що призначення субсидії відбувається на підставі лише двох документів – заяви та декларації при цьому скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі  працюючих осіб.

Звертаємо вашу увагу що згідно постанови  № 106 від 28.02.2015 року « Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» у разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішень райононної комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб, зокрема, довідок що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку)

Починаючи з травня 2015 року субсидії будуть призначатися на 12 місяців. При цьому встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на наступний період ( скасовується необхідність повторного звернення до управління соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін.)

 Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

При заповненні заяви всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Роздільна, вул.. Леніна 37а. каб. №3.

У сільській місцевості приймання заяв здійснюють уповноважені представники сільських рад.