02.04.2014

Допомога при усиновленні

Право на допомогу при усиновленні дитини має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя - один з них на їх розсуд).

 

Документи, які необхідно подати:

 

1) копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;

2) к опія рішення суду про усиновлення дитини;

3) заява одного з усиновлювачів.

Під час звернення до органу праці та соціального захисту населенн при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер.

 

Як отримувати допомогу та її розміри:

 

Допомога при усиновленні дитини призначається особам, які після 1 січня 2009 року усиновили дитину, незалежно від її віку. Але для цього слід звернутися за її призначенням не пізніше дванадцяти місяців з дня набрання законної сили рішення про усиновлення дитини.

 

В иплата допомоги при усиновленні дитини припиняється в наступних випадках:

 

1) позбавлення батьківських прав особи, яка отримує допомогу;

2) нецільове використання коштів і незабезпечення належних умо для повноцінного утримання та виховання дитини;

3) смерть дитини або особи, яка отримує допомогу;

4) перебування особи, яка отримує допомогу, у місцях позбавленн волі за рішенням суду;

5) скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його не дійсним;

6) тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання;

7) відібрання дитини у особи, яка отримує допомогу, без позбавленн батьківських прав.

Допомога призначається на кожну усиновлену дитину у розмірі, як при народженні першої дитини.

 

Розмір допомоги з 01.01.201 4 року становить - 30 9 60 грн.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, а саме з 01.01.2014 року 10320,00 гривень. Решта суми допомоги виплачується протягом 24 місяців в сумі 860,00 гривень з 01.01.2014 року.

 

Для отримання допомоги та детальної консультації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Роздільнянської районної державної адміністрації, яке знаходиться за адресою: вул. Леніна, 37/а м. Роздільна.

Прийом документів здійснюється щоденно з 08.30 год. до 16.00 год., крім суботи та неділі, згідно попереднього запису, який проводиться, як безпосередньо в управлінні, так і за телефоном (04853) 3-28-04.