12.03.2014

Допомога на дітей над якими встановлено опіку чи піклування

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

 

Документи, які необхідно подати:

1) заява опікуна чи піклувальника;
2) 
копія рішення про встановлення опіки чи піклування;
3) 
копія свідоцтва про народження дитини;
4) 
довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї;
5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник.
Під час звернення до органу праці та соціального захисту населення при соб 
і потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер.

 

Як отримувати допомогу та її розміри:

 

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.
Коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, тоді розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги. 
Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.
Розмір допомоги становить 
 два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку 
:

З 1 січня 2014 року 

  • для дітей віком до 6 років – 2064,00 грн.; 
  •  

  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2572,00 грн. 

З 1 липня 2014 року 

  • для дітей віком до 6 років – 2118,00 грн.; 
  •  

  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2640,00 грн.; 

З 1 жовтня 2014 року 

  • для дітей віком до 6 років – 2204,00 грн.; 
  •  

  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2746,00 грн.; 

 

 

Для отримання допомоги та детальної консультації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Роздільнянської районної державної адміністрації, яке знаходиться за адресою: вул. Леніна, 37/а м. Роздільна.
Прийом документів здійснюється щоденно з 08.30 год. до 16.00 год., крім суботи та неділі, згідно попереднього запису, який проводиться, як безпосередньо в управлінні, так і за телефоном (04853) 3-28-04.