Як діяти у випадку домашнього насильства

У світі під час карантину почастішали випадки домашнього насильства. Нагадаємо, "як бути" у такій ситуації. В першу чергу необхідно зателефонувати за номером "102". За фактом вашого виклику має прибути екіпаж патрульної поліції, зафіксувати прояв домашнього насильства у будь-якій формі та вжити такі заходи:

скласти протокол про адміністративне правопорушення, що передбачене ст. 173-2 КУпАП. Далі складений протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами, що зібрані працівниками поліції на підтвердження факту домашнього насильства, надсилається до суду. І вже суд вирішує, чи притягнути кривдника до відповідальності, чи ні;

- за наявності для цього підстав затримати кривдника максимум на 3 години;

застосувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника, який виноситься строком до 10 діб та має на меті такі обмежувальні заходи:

заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

У разі, якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства, навіть якщо у Вас не має видимих ознак ушкоджень (наприклад синців чи подряпин), негайно вирушайте на прийом до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їхньої тяжкості.

У разі вчинення фізичного або домашнього насильства, бажано негайно звернутись до районного відділення поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення, до якої слід додати копію висновку судово-медичного експерта. У такій заяві слід коротко та чітко описати всі обставини справи. Поліція повідомить структурні підрозділи району, які взаємодіють з питань попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі, та нададуть необхідні консультації. Суд може винести обмежувальний припис - це один або кілька заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладання на нього обов’язків, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.