Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми відзначається 30 липня, з нагоди якого за ініціативи Міністерства соціальної політики України та Міжнародної організації з міграції проводиться загальнонаціональна інформаційна кампанія. Метою є проведення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання негативного явища, боротьбу із злочинними угрупуваннями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Однією з найбільш сучасних та актуальних проблем сучасності є проблема торгівлі людьми, де жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Економічна причини змушують людей шукати роботу далеко за межами  своєї країни. Раніше Україна була країною транзиту жертв або постачання, а зараз Україна є країною з високими ризиками внутрішньої експлуатації.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми. Жертвами цього злочину можуть стати і жінки, і чоловіки, і діти, від які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми, в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей.

Особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, мають право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Роздільнянському районі це управління соціального захисту населення) із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.

Телефон Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми 0800505501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України або 527 безкоштовно з мобільного.