Щодо проведення у 2020 році Року дитини та сім'ї

служба у справах  дітей надає інформацію про затвердження плану заходів щодо проведення у 2020 році Року дитини та сім'ї в Роздільнянському районі.

Рішенням Роздільнянської районної ради від 21 грудня 2019 року №1116-VII затверджена Районна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб та молоді з їх числа на 2020-2022 роки.

Службою у справах дітей районною державною адміністрацією разом з районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді своєчасно виявляються сім`ї та діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ці сім`ї ставляться на облік, беруться під соціальний супровід. З ними проводяться бесіди, надаються консультації, допомога в отриманні документів, юридична допомога, матеріальна та гуманітарна допомога.

З початку 2020 року систематично спільно з працівниками Роздільнянському ВП ГУНП в Одеській області проводяться рейди з метою запобігання асоціальних проявів в поведінці неповнолітніх в громадських місцях, а саме в місцях концентрації молоді. На теперішній час проведено 11 рейдів. Поряд з цим, у ході рейдів проводяться обстеження житлово-побутових умов та умов виховання дітей в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах. Крім того, під час проведення рейдів попереджено 95 осіб про відповідальність за невиконання ними своїх батьківських обов’язків.

Серед злочинів, скоєних неповнолітніми, які засуджені з іспитовим строком, переважають злочини, передбачені ст.185 КК України (крадіжки), ст.289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Проведено профілактично-роз’яснювальну та попереджувальну роботу з 8 неповнолітніми, які перебувають на обліку у Роздільнянському ВП ГУНП в Одеській області. Відносно неповнолітніх, засуджених з іспитовим строком, направляються інформації за місцем їх мешкання та навчання з метою посилення контролю за їх поведінкою за місцем навчання, у громадських місцях та взаємовідносинам у їх родинах. З неповнолітніми проводяться бесіди виховного та профілактичного характеру з метою запобігання скоєння ними повторних противоправних дій. З батьками неповнолітніх проводяться бесіди роз’яснювального характеру, надається інформативна та консультативна допомога. Проводиться обстеження умов проживання мешкання неповнолітніх. Службою у справах дітей направлені повідомлення відносно неповнолітніх, перебуваючи на обліку ВП Роздільнянського ГУНП в Одеській області, до районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді для з’ясування обставин їх мешкання та, за необхідністю, для взяття їх сім'ї  під соціальний супровід.  В загальноосвітніх навчальних закладах постійно діють Ради профілактики правопорушень,  на яких розглядаються  питання  щодо поведінки та  життєвих обставин  таких учнів. Також у планах виховної роботи шкіл обов`язково  передбачені заходи  боротьби зі злочинністю, а саме проводяться тижні правових знань, де учні вивчають свої права та обов`язки, Конвенцію ООН про права дитини та Конституцію України.  Головною метою вчителів загальноосвітніх навчальних закладів  в роботі з учнями,  схильними  до правопорушень - залучення до гуртків, секцій, позакласної роботи.

Завідуючою притулком для дітей «Теплий дім» служби у справах дітей райдержадміністрації розроблено чіткий механізм першочергових дій працівників притулку у разі зникнення дітей. Служба у справах дітей райдержадміністрації працює в тісній співпраці з Роздільнянським ВП ГУНП в Одеській області, працівники постійно проводять бесіди з метою профілактики фактів самовільного залишення дітьми притулку «Теплий дім» служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Щоквартально працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації здійснюється контроль за роботою притулку «Теплий дім». Завідуюча притулком для дітей «Теплий дім» служби у справах дітей Роздільнянської районної державної адміністрації слідкую за дотриманням терміну перебування дітей в притулку. За потребою направляє листи на служби у справах дітей, діти яких перебувають з перевищенням терміну перебування.

Дана проблема серед дітей та молоді висвітлюється в районній газеті «Вперед» та в розділі служби у справах дітей на веб - сайті Роздільнянської районної державної адміністрації. Службою у справах дітей районної державної адміністрації розроблені буклети.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації спільно з відділом освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Роздільнянським ВП ГУНП в Одеській області систематично проводить спільні заходи з метою попередження насилля, правопорушень, бродяжництва, а також заходи, спрямовані на профілактику злочинності, на запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності (рейди, відвідування за місцем мешкання, консультації, співбесіди, роз’яснювальні бесіди, наради,семінар-тренінги інформаційні статті у районній газеті «Вперед» та на сайті адміністрації).