30 вересня - День усиновлення

День усиновлення в Україні щорічно відзначається в останній день вересня, тобто 30 вересня. Це свято відзначається в честь іншого великого церковного свята - Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.

А з'явилося це свято зовсім недавно, в 2009 році. Указ  президента України від 27 листопада 2008 року проголосив, що День усиновлення в нашій країні буде відзначатися 30 вересня щорічно. В урочистій промові з цього приводу Президент сказав: "Це день вшанування прийомних батьків, вихователів дитячих будинків родинного типу, педагогів, лікарів, усіх, хто причетний до усиновлення і захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і турботливих сім'ях".

Такі слова лише підкреслюють всю важливість цього торжества, і нагадує про те, що багато дітей потребують батьківської опіки та захисту.

 Варто відзначити, що щороку в Україні зростає кількість людей, які готові усиновити дитину, створити  прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Це дуже добре, адже показує, що українське суспільство стає гуманнішим. Додамо, що на даний момент проблем з усиновленням в Україні майже немає, є навіть черги.
В Роздільнянської районі на обліку перебуває 201 дітина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Так, протягом року було усиновлено 4 дитини,  під опікою-піклуванням перебуває 162 дитини, у прийомні родини  та будинки сімейного типу влаштовано 29 дітей.

Напередодні цього урочистого дня Роздільнянська районна державна адміністрації, у першу чергу вітає громадян нашого району, які усиновили дитину, взяли під опіку, піклування, створили прийомну сім’ю. Крім них, особливу подяку заслуговують працівники дитячого притулку "Теплий дім", а також комісій з питань захисту прав дитини, які займаються всіма питаннями, які стосуються справи захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.