03.07.2014

Спалювання сухої трави призводить до пожеж

Шановні жителі Роздільнянського району! Повідомлення про загоряння сухої трави на господарських угіддях, уздовж доріг, навіть на узбіччях практично по всій території району надходять щороку, як тільки встановлюється суха тепла погода. Тому потрібно усім замислитися, наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у цей літній пожежонебезпечний період.
Тож звертаємося до вас з проханням: не спалюйте сухої трави на своїх земельних ділянках, особливо тих, які прилягають до лісових насаджень. Адже у результаті цих випалів ліси зазнають величезних збитків. А якщо вже виникла пожежа, не будьте байдужими, а загасіть її.
Ліс – це наше спільне багатство і ми повинні берегти його. Для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та загасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, як свідчить практика, – непросто. Адже швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Полум’я у таких випадках знищує родючий шар ґрунту, продукти горіння завдають непоправної шкоди довкіллю. Вона обчислюється не лише в гривнях. Разом з повітрям у легені вривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом із димом – різні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні сполуки.
Спалюючи рослинні залишки, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Частина 1 ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання рослинності або її залишків, опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Лише з настанням весняно-літнього періоду через неконтрольоване спалювання сухої рослинності підрозділи пожежно-рятувальної служби здійснили 4 виїзди.
Сектор з питань цивільного захисту райдержадміністрації звертається до громадян: будьте уважними та обережними з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки!!!