28.01.2016

Спостережна комісія - комісія довіри

Відповідно до  ст.ст. 16,25,28 Закону «Про місцеві державні адміністрації», ст.25 Кримінально-виконавчого кодексу України, постанови Кабінету Міністрів  України від 1 квітня  2004 року № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» та  постанови  Кабінету Міністрів  України  від 10 листопада  2010 року, № 1042 «Про внесення змін до «Положення про спостережні комісії» при районній державній адміністрація діяла  на протязі трьох років спостережна комісія.

З перших днів створення спостережної комісії пріоритетним напрямком її роботи стало - організація громадського контролю за особами умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі   та надання  їм матеріальної, психологічної  допомоги, організація виховної роботи. Для виконання поставлених задач  всі ці роки спостережна комісія підтримувала  міцний зв'язок з правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування. До складу комісії увійшли провідні спеціалісти центральної районної лікарні, центру занятості, управління  соціального захисту населення  та інші служби,  громадські організації, що дало можливість оперативно розглядати будь-які питання.

При прибутті в район осіб умовно-достроково звільненими з місця позбавлення волі відбувається їх супровід організований спостережною комісією. Такі особи беруться на облік спостережною комісією, вивчаються їх проблеми, надаються відповідні консультації. За ці роки було взято на облік 59 осіб умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі, з них тільки дві особи   скоїли повторно злочини.

В 2015 році спостережна комісія звернулася до керівників усіх громадських формувань, що є в районі з проханням взаємодії, але,  нажаль, в районі немає  громадських формувань статут яких, передбачав би  виховну роботу з умовно-достроково звільненими особами.

        Незважаючи на те, що спостережна комісія діє на громадських засадах,   з  особами, яким держава надала шанс умовно-достроково звільнитися   з місця позбавлення волі , членами комісії проводиться робота, яка  сприяє  переоціненю поведінки звільненими.   Перш за все – це профілактичні бесіди проведені головами місцевих рад, інспекторами поліції  за місцем проживання умовно-достроково звільнених осіб., надання органами самоврядування інформації щодо поведінки за місцем проживання   звільнених. Вперше в області  нашою спостережною комісією для умовно-достроково звільнених осіб була розроблена Пам’ятка в якій зосереджена вся інформація, щодо надання допомоги і телефони та адреси  куди б могли звернутися за допомогою. 

       Співпраця спостережної комісії з  поліцією дає можливість вирішувати таке проблемне питання, як здійснення профілактичної роботи з умовно – достроково звільненими за місцем проживання, документація звільнених  Тут потрібен взаємозв’язок  і з органами  місцевого самоврядування, і з відділом реєстрації актів цивільного стану Роздільнянського  міжрайонного управління юстиції.

Дуже велике значення для  осіб умовно-достроково звільненими з місця позбавлення волі  є надання матеріальної допомоги. Незважаючи на економічну кризу, фінансову скруту в ці роки  кожна особа, яка  звернулася за матеріальною  допомогою при звільненні її отримала.

Засідання спостережної комісії відбуваються за планом щомісяця. Але перед спостережною комісією порушуються питання, які потребують і негайного вирішення. Тоді засідання  спостережної комісії проводять позачергово.

Проведена робота надала можливість районній спостережній комісій бути в числі кращих в області. 

Ми будемо вдячні громадськості району, які  будуть спроможні підтримати роботу спостережної комісії вже в новому складі, утворену в цьому році.