02.10.2015

Призов «Осінь – 2015»

Відповідно до розпорядження Роздільнянської районної державної адміністрації №391/А-2015 від 03.09.2015 року «Про проведення чергового призову до Збройних сил України та інших військових формувань громадян України на строкову військову службу у жовтні - листопаді 2015 року та заходи щодо його забезпечення» з 1 жовтня в Роздільнянському районі стартує призовна кампанія «Осінь-2015». Згідно ст.. 65 Конституції України «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону».

            До 1 жовтня основні зусилля працівників Роздільнянського військкомату були зосереджені на виконанні великого обсягу задач з оповіщення та виклику юнаків на призивну дільницю. Це робилось з метою проведення медичного огляду призовників, а також уточнення та вивчення їх облікових даних та морально – ділових якостей. І якщо у м. Роздільна основна робота лягає на плечі працівників райвійськкомату, то у селищній і сільських радах цією роботою повинні займатися працівники, які відповідають за військову облікову роботу в радах. На жаль, на даний час у більшості рад військові обліковці не виконують в повному обсязі та якісно свої посадові обов’язки. А вже з 1 жовтня запрацює районна призовна дільниця, яка, керуючись нормами діючого законодавства, буде приймати остаточне рішення з визначення придатності юнаків до подальшого проходження військової служби.

            Осінній призов продовжиться до кінця листопаду поточного року. Відповідно до Указу Президента України №88/2015 від 17.02.2015 року «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» призову до лав Збройних Сил України та інших військових формувань підлягають громадяни України, які досягли на момент призову 20 років та не досягли 27 – річного віку, а також не мають права на відстрочку від призову.

Відповідно до ст. 335 Кримінального кодексу України ухилення від призову на строкову військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років.

           До зони проведення Антитерористичної операції військовослужбовці, які призвані на строкову службу, направлятися не будуть.