Якісні адмінпослуги – один з критеріїв успішної та ефективної роботи місцевої влади, - Анастасія Єрмошенко, керівник проєкту NIRAS Sweden AB

<= Анастасія Єрмошенко, керівник проєкту NIRAS Sweden AB у рамках Програми «U-LEAD з Європою»


Досвід минулої та нинішньої роботи пані Анастасії охоплює розробку і управління програмами, планування і бюджетування, аналіз ризиків, моніторинг і оцінку результативності. Анастасія має докторський ступінь з економіки та спеціалізується в управлінні державними фінансами й ґендерному бюджетуванні. У неї – понад 15 років досвіду роботи в сфері міжнародного співробітництва та розвитку. Зараз Анастасія – одна з лідерок наймасштабнішого проєкту міжнародної допомоги у сфері реформи адміністративних послуг, який реалізується у рамках Програми «U-LEAD з Європою». Це зокрема співпраця з громадами щодо створення та модернізації Центрів надання адміністративних послуг.

- Коли стартував проєкт щодо створення в Україні до 600 ЦНАП та яка його мета?

- У листопаді 2018 року Sida, шведське агентство міжнародного співробітництва та розвитку, оголосило, що компанія NIRAS Sweden AB обрана Виконавцем Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою». А з грудня ми почали збирати команду.

Мета Програми – забезпечити мешканців об’єднаних громад та міст України доступом до якісних послуг, які повинна надавати держава. Щоб досягти цієї мети ми надаємо комплексну допомогу у створенні до 600 належних центрів надання адмінпослуг: інституційну підтримку, навчання працівників, фізичну допомогу, програмний комплекс для ЦНАП «Вулик» та спеціальну допомогу, як то мобільний ЦНАП чи система управління електронною чергою.

NIRAS Sweden AB є частиною великої команди Програми U-LEAD та відповідає безпосередньо за роботу з громадами зі створення належних ЦНАПів.

 

Анастасія Єрмошенко, керівник проекту від NIRAS Sweden AB та Анна Лілелунд Хедквіст, регіональний директор NIRAS Sweden AB, на конференції Програми «U-LEAD з Європою» з нагоди початку роботи NIRAS Sweden AB з громадами, 5 березня 2019 року => 

 

- Хто є вашими партнерами? За які кошти фінансується проєкт?

- Команда напряму з покращення якості надання адмінпослуг складається з чотирьох організацій-виконавців та великої кількості партнерів. Простіше всього показати структуру у вигляді схеми. Координує діяльність Шведське агентство міжнародного співробітництва та розвитку, Sida; організація SKL International відповідає за відбір громад та визначення обсягів допомоги; проєкт EGOV4UKRAINE постачає в громади розроблену ними інформаційну систему для ЦНАП «Вулик», а ми (NІRAS), насправді, відповідаємо за те, щоб у результаті всіх зусиль громада отримала належний центр доступу мешканців до державних послуг.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Наших партнерів дуже багато, фактично, це понад 500 ОТГ та міст України, центри розвитку місцевого самоврядування, профільні асоціації, громадські організації та, звичайно, Уряд України, де наші ключові партнери – Міністерство громад та територій, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Державне агентство з питань електронного урядування України (увійшло до складу Міністерства цифрової трансформації України).