В Одеській ОДА обговорили реалізацію програми «Black Sea Basin 2014-2020» на території області

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова зустрілася із старшим міжнародним експертом Particip GmbH Ліліаною Лукачу, яка здійснює моніторинг проектів, що фінансуються Євросоюзом. Сторони обговорили реалізацію програми «Black Sea Basin 2014-2020» на території Одеського регіону. Її основна мета – стимулювання бізнесу та підприємництва у басейні Чорного моря; стимулювання захисту навколишнього середовища, а також зменшення рівня засмічення моря.

«На території Одеської області будуть реалізовуватися 10 проектів-переможців першого конкурсу. Вони спрямовані переважно на вирішення екологічних проблем. Також ведеться підготовка проектів до участі у другому конкурсі. Одеська обласна державна адміністрація створює майданчик для аплікантів задля обміну досвідом, пошуку партнерів і комунікації з координаторами», — зазначила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Також Світлана Шаталова повідомила, що наразі партнерами Одеської області у розробці спільних проектів є Румунія та Молдова.

«Дійсно, ми бачимо активну участь Одеської області у програмі фінансування – від регіону надходить багато заявок. Наразі ми будемо аналізувати, як реалізується «Black Sea Basin 2014-2020» на територіях країн-учасниць і перспективи досягнення завдань. По закінченню візиту буде надано звіт до Європейської комісії. І я вже зробила висновок, що Одеська обласна державна адміністрація активно допомагає зацікавленим сторонам у формуванні проектів», — підкреслила старший міжнародний експерт Particip GmbH Ліліана Лукачу.

Зазначимо, програма прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020 «Басейн Чорного моря» передбачає співфінансування з фондів ЄС в обсязі 39 млн. євро. Серед країн-учасниць – Вірменія, Молдова, Грузія, Болгарія, Румунія, Греція та Україна. В одному проекті мають бути задіяні представники з трьох різних країн.