Максим Степанов зустрівся з представниками Місії ОБСЄ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов провів зустріч із представниками делегації Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні. Під час спілкування вони обговорили, зокрема, позитивні аспекти налагодження діалогу між представниками влади та одеським відділенням СММ ОБСЄ.

«Я ознайомився з останнім звітом Місії ОБСЄ і повністю погоджуюся з висловленою позицією, що українці дуже потребують миру. Але головне — це його ціна. Ми готові до миру, але не до капітуляції. Ми всі переживаємо біль війни на Сході, як особистий. Тільки на території Одеської області поховано 106 учасників антитерористичної операції. У нашому регіоні мешкають більше 42 тисяч переселенців. Я спілкуюся з цими людьми, і більшість з них дуже чекають моменту, коли зможуть повернутися додому. Я не можу не торкнутися позиції Президента України, яку я розділяю, щодо узгодження параметрів розгортання на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН – на всій території окупованих районів, з виходом на українсько-російський кордон. Я хочу висловити слова вдячності за ту роботу, яку проводить Місія ОБСЄ в Україні, за об'єктивне висвітлення подій, які тут відбуваються», — підкреслив Максим Степанов.

У свою чергу, заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг підкреслив, що між представниками Місії в Одеській області та органами влади налагоджено продуктивний діалог.

«Наша місцева команда позитивно відгукується про взаємодію, яку налаштовано між вашою адміністрацією, а також місцевими органами влади. Я хотів би подякувати Вам за те, що сприяєте налагодженню діалогу компетентних органів влади та суспільства. І хотів би додати, якщо Ви вбачаєте, що є сфери діяльності, де потрібно встановити факти, я заохочую, аби адміністрація повідомляла про це нашій місцевій команді», — наголосив Олександр Хуг.

Зазначимо, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу у березні 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Це — неозброєна цивільна місія, основним завданням якої є неупереджено, об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу.