11.05.2018

Утримання коштів із заробітної плати працівника

Чи може роботодавець утримувати кошти з Вашої заробітної плати? Коли такі дії правомірні, а коли – грубе порушення трудових прав?

 

Наше законодавство проголошує, що заробітна плата (або платежі, що прирівняні до неї) не підлягає поверненню, якщо роботодавець виплатив її добровільно, не припустився при нарахуванні коштів лічильної помилки, а також за відсутності недобросовісності з боку працівника (стаття 1215 Цивільного кодексу України).

 

Проте, існують випадки, коли роботодавець може утримувати кошти із зарплати працівника. Ось  вичерпний перелік таких підстав:

  •  відрахування, що здійснюються для держави (наприклад, податки з доходів фізичних осіб);
  •  доручення самого працівника (наприклад, у рахунок погашення заборгованості за товари, придбані в розстрочку);
  •  наказ (розпорядження) роботодавця;
  • виконавчі документи (наприклад, щодо стягнення аліментів).

 

Порядок відрахувань із заробітної плати працівників за рішенням роботодавця визначає стаття 127 Кодексу законів про працю України. Роботодавець має право здійснювати відрахування із заробітної плати працівників:

1.            для повернення авансу,
2.            для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок (до таких помилок згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України ”Про практику застосування судами законодавства про оплату праці” від 24 грудня 1999 року № 13 належать, зокрема, неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період, тоді як не пов’язані з обчисленням помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів вважатися лічильними не можуть);
3.            для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості, на господарські потреби;
4.            при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки (окрім випадків, коли працівник звільняється з роботи внаслідок призову на військову службу, переведення на роботу на інше підприємство, відмови від продовження роботи у зв’язку зі зміною умов праці, скорочення штатів, невідповідності посаді, нез’явлення на роботу протягом чотирьох місяців підряд через тимчасову непрацездатність, а також при направленні на навчання та у зв'язку з переходом на пенсію);
5.            при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству.

Зверніть увагу! Наказ про відрахування із заробітної плати працівника коштів може бути виданий лише протягом одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу і якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування.

В усіх інших випадках відрахування із заробітної плати працівника можливе виключно за рішенням суду. При чому, із позовом можна звернутися не пізніше, як через один рік з дня виникнення права на утримання відповідних сум.

Важливо! Із заробітної плати працівника за рішенням суду може бути утримано:

ü  у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, відшкодування шкоди у зв’язку із втратою годувальника та збитків чи шкоди, заподіяних злочином, – не більше 50%;

ü  за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, – не більше 20%.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати 50% заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Виключенням є відрахування із заробітної плати в разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70%.

Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Детальнішу інформацію про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443.

 

 

Тетяна Кулішова

директор Роздільнянського місцевого

центру з надання безоплатної вторинної

правової допомоги