25.07.2017

Історія про те, як спеціаліст Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги не дозволив синові нашого клієнта залишитися в будинку-інтернаті.

З 2000 по 2005 рік наш клієнт, громадянин Р., перебував у фактичних шлюбних відносинах з громадянкою Б. в 2001 році у них народився син. За недостатньою юридичною обізнаністю, наш клієнт, під час реєстрації народження сина, не подав заяву про визнання батьківства та запис про батька в свідоцтві про народження дитини був зроблений на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України: «Народження дитини у матері, яка не перебуває  шлюбі, у випадку, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові дитини записують за вказівкою матері.»

В 2013 році громадянка Б. загинула. Згідно з розпорядженням служби у справах дітей Роздільнянської районної адміністрації, син нашого клієнта отримав статус дитини-сироти та, оскільки близьких родичів хлопчик не мав, то перебував у притулку «Теплий дім» служби у справах дітей Роздільнянської районної державної адміністрації.

Батько відчував відповідальність по відношенню до сина та прагнув виховувати його у своїй новій родині. Коштів на приватного адвоката громадянин Р. не мав та звернувся за професійною юридичної допомогою до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 17.11.2017 року працівниками центру підтверджено його право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги та наказами № 242-од, 243-од від 21.11.2017 року уповноважено працівника відділу представництва – Романа Непочатова на складання процесуальних документів та представництва інтересів особи у суді.

Роман Непочатов зустрівся з громадянином Р., дослідив матеріали справи та склав позовну заяву, у якій просив суд визнати батьківство громадянина Р. по відношенню до неповнолітнього сина та внести зміни до актового запису у Книзі реєстрації народжень, змінивши записи про батька та прізвище дитини.

В ході розгляду справи відбулося 2 судових засідання, було проведено судово-генетичну експертизу за результатом якої батьківство нашого клієнта підтверджено.

16 травня Роздільнянський районний суд виніс рішення в якому повністю задовольнив позовні вимоги. Як результат – дитина буде виховуватися рідним батьком.