11.04.2018

Про випадки ґендерного насильства та протидію такому явищу говорили в м. Роздільна

29 березня 2018 року в приміщенні Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги директор центру Тетяна Кулішова провела інформаційний семінар, присвячений темі протидії ґендерного насильства.

Учасниками заходу стали представники Роздільнянського районного відділу пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, Роздільнянського відділу поліції ГУНП в Одеській області, Роздільнянської районної громадської організації осіб з інвалідністю та Управління соціального захисту населення Роздільнянської районної державної адміністрації.

Як зазначила Тетяна Кулішова, за даними досліджень, щороку в Україні від домашнього насильства гине 600 жінок, також протягом 2017 року щодня поліцією фіксувалося 348 фактів домашнього насильства, і в 70-80 % випадків його жертвами стають жінки, але зазвичай вони не звертаються по допомогу у таких випадках, адже «б’є – значить любить».

genderne nasilstvo 2

genderne nasilstvo 3

 

 

За даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27 % жінок вважають образи проявом насильства і тільки 32 % подібним чином оцінюють приниження. Для 49 % респонденток насильство — це побої, а 56 % згодні вважати насильством зґвалтування.

 

З набранням чинності нового Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» посилилася відповідальність кривдника. Так, якщо раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер же йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт до двох років в'язниці.

Відтепер домашнім насильством вважається не тільки побої, а й психологічний тиск,  примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

З 2019 року до Кримінального кодексу буде введено спеціальну норму, яка чітко визначає, що умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває або перебував у сімейних або близьких до них відносинах, може загрожувати кривдникові тюремним терміном аж до п’яти років.

Більше того, відтепер якщо будь-який злочин вчиняється стосовно подружжя чи іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних чи близьких до них відносинах, то це вважатиметься обтяжуючою обставиною. І покарання за нього буде більшим, аніж якби жертвою стала випадкова людина.

В Україні працює Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номером телефону: 0-800-500-335 або 116 123, діяльність якої за підтримки міжнародних партнерів та у співпраці з державними інституціями забезпечується ГО «Ла Страда-Україна».

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

За правовими консультаціями та роз’ясненнями можна звертатися до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його відділів - бюро правової допомоги:

Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Телефон: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43

Захарівське бюро правової допомоги: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 9 44 30.

Іванівське бюро правової допомоги: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55.

Великомихайлівське бюро правової допомоги: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300.