19.09.2018

Представникам ромського населення буде спрощений доступ до безоплатної правової допомоги

18 вересня 2018 року підписаний Меморандум про співпрацю між Регіональним центром, ГО "Правозахисний ромський центр" та Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області.

Метою Меморандума є консолідація зусиль партнерів, спрямованих на підвищення якості надання правової допомоги та сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів представників ромської меншини.

Як зазначено у «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», прийнятою Указом Президента від 08.04.2013 року, інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.

Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров'я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів.

На території Одеської області найбільша кількість ромів-осіб без громадянства проживає у Березівському, Балтскому, Подільському, Кілійському та Ізмаїльському районах. Представники ромського населення потребують надання правової допомоги з питань отримання громадянства та встановлення юридичного факту народження.

Деякі представники ромських меншин вже 20 років взагалі не мають жодних документів, таким чином, не мають права на реалізацію всіх соціально-економічних прав (на медичне обслуговування, працевлаштування, на отримання соціальної допомоги та пенсії), в тому числі і право дітей на освіту.

В межах підписаного Меморандуму планується:

  • створення реєстру осіб, які потребують допомоги у вирішенні їх питання отримання посвідчуючих документів, що значно полегшить роботі всіх зацікавлених органів.
  • спільно з партнерами налагодити механізм перенаправлення осіб, які потребують правової допомоги від ГО «Правозахисний ромський центр» до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
  • проведення робочих зустрічей з юристами партнерів та працівниками відділів представництва місцевих центрів з надання БВПД з метою обміну досвідом з питань надання правової допомоги особам без громадянства.
  • Проведення правопросвітницької роботи серед ромського населення: поширення правової інформації, консультування з актуальних питань.

Адресу найближчого центру чи бюро правової допомоги можна дізнатися на сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефоном :    0-800-213-103 (цілодобово, дзвінки безкоштовні в межах України).