29.08.2017

Головний спеціаліст відділу представництва допоміг малозабезпеченій особі зменшити суму штрафу за невиконання умов договору кредитування

В наш час багато хто звертається до банківських установ з метою отримання кредитів на різні потреби. І нерідко так буває, що, отримавши кошти, потім не можуть їх повернути.

Саме така історія трапилася з клієнткою Роздільнянського МЦ.

В 2014 році, на прохання своїх знайомих громадянка Г. звернулася до ПАТ КБ «Приват Банк» і оформила на своє ім'я договір кредиту. Кошти, отримані від банку, віддала знайомим, які пообіцяли цей кредит погасити. Обіцянку свою вони не виконали, виникла заборгованість, і банк подав до суду з позов про стягнення заборгованності за кредитним договором, яка складається із заборгованості за кредитом, заборгованості по процентам за користування кредитом, заборгованості за пенею та комісією, а також штрафи.

Громадянка Г. звернулася за допомогою до фахівців центру, надала всі необхідні документи, щоб підтвердити своє право на безоплатну вторинну правову допомогу, і            12 грудня 2016 року наказами № 46-п/п та № 47-п/п для складення процесуальних документів та здійснення представництва клієнтки призначено головного спеціаліста відділу представництва – Романа Непочатова.

Післі зустрічі з жінкою та дослідження всіх наявних доказів було складено та передано до суду заперечення на позовну заяву про зменшення неустойки.

Відповідно до вимог Цивільного кодексу України, розмір неустойки може бути зменшено за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за нявності інших обставин, які мають істотне значення. А у випадку з нашою клієнткою сума штрафних санкцій більше ніж вдвічі перевищує тіло кредиту.

Також кредитним договором передбачена відповідалтьність за порушення зобов'язання, а саме: пеня або штраф, а згідно розрахунків до громадянки Г. застосовано і пеню і штраф. Тобто за одне порушення зобов'язання передбачена подвійна відповідальність одного виду. При цьому, стаття 61 Конституціїї України проголошує, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

В ході розгляду справи відбулося 5 судових засідань. Суд взяв до уваги доводи представника –Романа Непочатова, матеріальний стан відповідача та 07 червня 2017 року ухвалив рішення, яким відмовив в задоленні вимог позивача щодо стягнення штрафу за несвоєчасне повернення кредиту. Таким чином, суму, що має бути стягнена з громадянки Г. зменшено майже на 1700, 00 грн.