14.08.2019

Забезпечення населення доступними ліками та готовність до початку навчального року обговорено на селекторній нараді при обласній державній адміністрації

13 серпня 2019 року відбулась селекторна нарада під головуванням виконуючої обов’язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової у реживі відео-зв'язку за участі голови райдержадміністрації Наталії Бараненко та інших фахівців відповідно до компетенції.

Розглянуто питання про хід виконання урядової програми «Доступні ліки». Сьогодні програма працює для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом II типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 лікарських засобів, 64 з яких можна отримати безоплатно, інші з незначною доплатою. До реалізації відповідної Урядової програми долучились 64 аптечних заклади та 341 місце відпуску ліків Одещини (або 25% від загальної кількості).

«Наразі, місцева влада, аптечні мережі і аптечні пункти Одещини мають проявити активність та долучитись до урядової програми «Доступні ліки» максимально охопити населення з відповідними захворюваннями, що потребує безкоштовних ліків. Мене не влаштовує ситуація, що склалась, ми точно маємо потенціал до збільшення охоплення населення програмою. Одещина має провести відповідну роботу і потурбуватись про доступність ліків для наших пацієнтів», – зазначила Світлана Шаталова.
Нагадаємо, з 01 квітня 2019 року Національна служба здоров’я адмініструє урядову програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки».


Обговорено хід підготовки закладів освіти області до початку нового навчального року та стан використання освітньої субвенції на матеріально-технічне оснащення, закупівлю меблів та іншого необхідного обладнання.

Крім того, було розглянуто питання щодо правильності оформлення і процедури подання документів на відшкодування з обласного резервного фонду збитків, завданих населенню стихійним лихом 03-04 серпня 2019 року. Органам місцевого самоврядування та Білгород-Дністровській районній державній адміністрації доручено пришвидшити підготовку документів, перевірити їх якість і відповідність вимогам чинного законодавства (зокрема постанові КМУ від 29.03.2002 № 415) та надати розрахунки до обласної державної адміністрації до кінця поточного тижня. В понеділок, 19 серпня 2019 року планується засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому заплановано розглянути питання щодо виділення коштів.