11.04.2019

Успіхи дитячого настільного тенісу

Успіхи дитячого настільного тенісу Два роки тому була укомплектована група з настільного тенісу при Роздільнянської ДЮСШ. Очолив групу і почав тренувальні заняття з дітьми тренер-викладач Георгій Новаченко.

Через три місяці роботи я зайшов в спортивний зал на навчально-тренувальні заняття і подумав, скільки років потрібно працювати, щоб навчити тенісному мистецтву цих дітей? На перший погляд здається, що ця гра дуже проста - перебив кульку і виграв очко. Ні, це складна технічна гра, яка повинна поєднувати такі якості, як реакція, мислення, швидкість і фізичні дані спортсмена. Теніс включений в олімпійську програму. І якщо тренер зможе знайти в учня такі якості і застосувати сучасні методи тренувань, тоді і буде результат.

На перші обласні змагання з тенісу Георгій Степанович комплектував збірну зі шкіл Роздільнянського району. Це були учні старших класів, який виступали на першості району, а майстерності гри вчили викладачі фізичного виховання загальноосвітніх шкіл. З кращих комплектувалася команда з трьох чоловік для участі в обласних змаганнях. Цілі і завдання ДЮСШ зовсім інші: група повинна формуватися за віковим групам та охоплювати з 2008 по 2002 роки народження; змагання проводяться за п'ятьма і шести вікових групах.

І ось після півтора років тренувань помітно зросла в майстерності такі учні, як: Вадим Розумників і його старша сестричка Віталіна Умнікова, Михайло Скибенюк, Сніжана Германович, Андрій Олексієнко, Діана Нейченко. Практично всі з перерахованих дітей щомісяця беруть участь в обласних змаганнях, який проводить клуб "EVOLUTION", і ці поїздки дають свої плоди. Виступаючи поза конкурсом на районних змаганнях серед школярів у 2018 році спортсмени Роздільнянської ДЮСШ зайняли перше місце. Особливо талановитим тенісистом вважається Вадим Розумників, 2008 року народження, який посів друге місце у відкритому чемпіонаті Одеської області в 2018 році і був включений до збірної команди Одеської області для участі в першості України. Командних перемог, під керівництвом Г.С. Новаченко, за два роки було багато. Це організаторська здатність і талант тренера. І знову успіх!


7 квітня в Красноокнянському районі на базі спортивної школи було проведено відкриту першість області з настільного тенісу. Команда повинна бути укомплектована з шести вікових груп: 2002-2003, 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011 і 2012-2013 років народження. Ми змогли укомплектувати команду з чотирьох вікових груп (найменших у нас немає) 2010-2011 і 2012-2013 років народження. Виступаючи в чотирьох вікових групах, спортсмени показали відмінне майстерність гри в настільний теніс і в особистому заліку зайняли такі місця: вікова група 2002-2003 роки народження: Андрій Пирогов - перший, Ірина Шеремет - друге місце; 2004-2005 роки народження: Сніжана Германович - перший, Михайло Скибенюк - друге місце; 2006-2007 роки народження: Віталіна Умнікова і Вадим Розумників - перше місце; 2008-2009 роки народження: Карина Кушнірова - третя, Сергій Лабуш - п'яте місце. Особливо все глядачі спостерігали за грою Андрія Пирогова, Сніжани Германович, Вадима Умнікова, Михайла Скибенюка.

Учасники турніру з восьми чоловік займають перші та другі місця, а загальнокомандне місце в області - друге. Це штрафні очки за невиставлені дві вікові групи 2010-2011 і 2012-2013 років народження. Але незважаючи на це, успіх тенісистів Роздільнянської ДЮСШ став своєрідним подарунком для тренера Г.С. Новаченко, який відсвяткував 9 квітня свій день народження.

Я, як голова Федерації дитячого настільного тенісу, хочу висловити подяку батькам: Віктору Пирогову, Ігорю Германовичу, Вадиму Тарнавському, Олегу Єльникову, Анжелі Умнікова, Ірині Скибенюк, які додатково тренують своїх дітей і надають допомогу в організації змагань.

За такий зліт дитячого тенісу в Роздільнянському районі також хочу подякувати тренеру Г.С. Новаченко і привітати його з днем ​​народження.

Бажаю успіхів Вам, Георгій Степанович, і Вашим вихованцям.

 

І. Заборей, голова Федерації дитячого настільного тенісу.