15.05.2019

Участь делегації від Роздільнянського району у I Всеукраїнському форумі «Право&Свідомість»

Якою має бути правопросвітницька стратегія системи безоплатної правової допомоги? Над цим питанням працювали понад 200 учасників I Всеукраїнського форуму «Право&Свідомість», який проходив 14 травня одночасно у п’яти містах України – Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові.

Роздільнянський район у заході представляли директор Роздільнянського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Тетяна Кулішова, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги РМЦНВПД Олена Гун, завідувач сектору комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Ольга Ладунська-Амонс та в.о. завідувача юридичного сектору апарату райдержадміністрації Катерина Кідкотко.


Протягом форуму п’ять робочих груп у п’яти містах запропонували різні ідеї, думки, рішення, які потім увійдуть у правопросвітницьку стратегію системи БПД. Вони обговорили як подолати недовіру до права та формувати правову свідомість суспільства. Серед тем – якими мають бути правопросвітницькі заходи, як спланувати креативну інформаційну кампанію та виміряти її результат, як залучити партнерів та зацікавити медіа.

Йшлося про те, що підвищення правової культури є більш ефективним та успішним у порівнянні з посиленням покарання за недотримання правових норм. Тому головне завдання – підвищення рівня правової культури населення, особливо молоді. І тут потрібні амбасадори права. Ними можуть бути волонтери, представники місцевих громад, потерпілі від правопорушень…


І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість» організовано Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства юстиції України, Міжнародного фонду «Відродження», українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).