13.08.2019

У с. Виноградар рятувальники провели з громадянами інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо запобігання виникнення пожеж у природних екосистемах

З метою запобігання пожеж у природних екосистемах району - співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу у сільської місцевості серед населення, спрямовану на недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах.

Так, нещодавно співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з представниками Виноградарської сільської ради провели у с. Виноградар черговий профілактичний рейд з громадянами щодо дотримання правил пожежної безпеки під час літнього пожежонебезпечного періоду.

У липні 2019 року на території Виноградарської сільської ради через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб спалахнуло 5 пожеж сухої трави, чагарників та стерні на загальній площі понад 7,5 Га. А 28 липня 2019 року внаслідок пожежі у с. Новоградениця, що на території Виноградарської сільської ради загинула жінка, 1957 року народження.

 

Співробітники ДСНС України провели профілактичні бесіди  з 15 мешканцями села різних вікових категорій. Зокрема, роздільнянські рятувальники розповіли пересічним виноградарцям про пожежі та причини виникнення загорань сухої рослинності, які останнім часом сталися на території Роздільнянського району та роз’яснили алгоритм дій людей, які під час відпочинку у природних екосистемах опинилася в осередку пожежі  сухої трави, чагарників або у лісі.

Під час заходу, рятувальники наголосили громадянам на небезпеці і негативних наслідках від навмисного випалювання сухої рослинності та попередили громадян про адміністративну та кримінальну відповідальність за навмисне спалювання сухої рослинності.

Адже, у суху спекотну погоду неконтрольований вогонь на відкритій території несе велику загрозу життю і здоров’ю людей, а полум’я вітром може миттєво поширитися на житлові будинки та господарські будівлі.

Фахівці ДСНС України розповіли селянам, у яких складних умовах рятувальникам доводиться гасити масштабні пожежі сухостою: висока температура, швидке розповсюдження полум'я поривами вітру, відсутність під’їздних шляхів до осередків горіння, а також відсутність поблизу місця загорання джерел водопостачання, на що витрачається дорогоцінний час, додатково залучається особовий склад пожежних та пожежно-рятувальна техніка.

Також, рятувальники попередили громадян про категоричну заборону розведення вогню під час відвідування і відпочинку у лісах та лісопаркових зонах під літнього пожежонебезпечного періоду.

Наприкінці заходу, співробітники ДСНС України  роздали мешканцям села листівки і пам’ятки з нагадуванням про дотримання правил пожежної безпеки під час літнього пожежонебезпечного періоду та недопущення спалювання сухостою.

Чи дослухаються селяни порад співробітників ДСНС України і перестануть спалювати сухостій та сміття на відкритих територіях або на власних присадибних ділянках залежить від їх сумління.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області – Сергій Кузьменко, укотре закликає мешканців Роздільнянського  району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах:

«Шановні громадяни!

Суворо дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці. 

Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз'яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь в природних екосистемах! Загасити займання сухої трави на самому початку легко - необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій - «101».

              

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області