11.02.2019

У с. Буцинівка: рятувальники запрошували старшокласників місцевої школи вступати ло вищих навчальних закладів ДСНС України

В Україні з 5 лютого 2019 року розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 25 березня 2019 року. В Україні очікують близько 332 тисяч учасників тестування, які цього року отримують повну загальну середню освіту це: випускники шкіл, учні закладів професійної (професійної-технічної), вищої освіти. Також, у тестуваннях зможуть взяти участь випускники закладів загальної загальної та вищої освіти минулих років.

Умови прийому до закладів вищої освіти України на 2019 рік затверджені та набули чинності. Серед нових правил – мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії. Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з 4 навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів.


Однак, багато ще майбутніх випускників шкіл ще визначився з остаточним вибором своєї подальшої професії.  Тож, роздільнянські рятувальники відвідують освітні заклади  Роздільнянського району, у яких пропонують старшокласникам майбутнім випускникам здобути у вищих навчальних закладах Державної служби України з надзвичайних ситуацій почесні професії – рятувальника, пожежного інспектора, психолога, фахівця з цивільного захисту і охорони праці, хіміка-технолога, еколога та інші. Під час таких особистих зустрічей співробітники ДСНС України знайомлять юнаків та дівчат з специфікою їх роботи, правилами та умовами вступу до вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Так, 7 лютого 2019 року співробітник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал провів щерговий профорієнтаційний захід «Презентація професій – ДСНС України» щодо відбору кандидатів на вступ до навчальних закладів ДСНС України для 20 учнів 9-11 класів Буцинівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, що на вулиці Наливаного, 61. Зокрема, співробітник ДСНС України за допомогою демонстраційних матеріалів – плакатів та листівок ознайомив старшокласників з правилами та умовами вступу до вищих навчальних закладів системи ДСНС України: Національного університету цивільного захисту, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Вінницького вищого професійного училища.   


Захід виявився цікавим та корисним. Юнаки та дівчата задавали рятувальнику чимало запитань на які отримали змістовні відповіді. Зокрема,  щодо умов вступу на різні спеціальності вишів ДСНС України, форми і тривалості навчання, проживання та працевлаштування після їх закінчення, специфіку роботи, розміру заробітної плати про матеріальну-технічну базу, досягнення та повсякденне життя вищих навчальних закладів ДСНС України. 

Також, фахівець пожежно-рятувальної служби розлого розповів старшокласникам про соціальний захист молодих співробітників ДСНС України. Зокрема, про те, що випусникам вишів ДСНС України  стовідсотково гарантується - працевлаштування у підрозділах пожежно-рятувальної служби,  гідна заробітна плата, різні види соціальних і матеріальних допомог, забезпечують форменним одягом, а також вони мають можливість безкоштовно оздоровлюватися у відомчому санаторії ДСНС України та обслуговуватися у відомчих закладах охорони здоров’я та інше.

Наприкінці заходу, рятувальник продемонстрував старшокласникам на мультимедійному проекторі відеоролики про факультети і переліку спеціальностей, які готують ці виші, про матеріальну-технічну базу, досягнення та повсякденне життя вищих навчальних закладів ДСНС України та інше. 

Тож, старшокласники дізналися від співробітника ДСНС України  багато цікавої та корисної інформації про мужніх та відважних людей, їх небезпечну, але почесну професію – рятувальника та про інші важливі та престижні професії Служби порятунку – «101».

 

Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                              ГУ ДСНС України в Одеській області