06.12.2018

У м. Роздільна співробітники ДСНС України нагадали мешканцям правила - пожежної безпеки у побуті та застерегли від пожеж

У листопаді-грудні 2018 року на території Роздільнянського району виникло 11 пожеж, причому 6 з них сталися у житловому секторі. Найбільш поширеними причинами загорань у побуті є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, коротке замкнення електропроводки та інші.

Температура повітря в Україні та Одеській області знову понизилася, тож ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж та отруєнь побутовим газом значно зросла. Адже, як показує багаторічний досвід, щоб зігріти свої оселі додатково вмикають: газові плити і котли, електрообігрівачі, калорифери, розпалюють пічки та каміни.      


6 грудня 2018 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ  ДСНС України в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців районного центру.

Мета заходу - запобігти пожежам, отруєнням побутовим газом та іншим надзвичайним подіям, нагадати пенсіонерам правила пожежної безпеки у побуті, а також роз’яснити правила експлуатації при користувані газовими і електричними приладами та пічним опаленням.  

Співробітники  ДСНС України провели особисті бесіди з пересічними роздільнянцями на вулицях: Муніципальна, Молодіжна та Привокзальна. Під час профілактичного відпрацювання з громадянами рятувальниками були охоплені люди похилого і середнього віку, а також молодь. Зокрема, рятувальники нагадали мешканцям районного центру правила пожежної безпеки у побуті, розповіли про пожежі, що виникли у листопаді-грудні 2018 році в житловому секторі на території Роздільнянського району, з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті під час осінньо-зимового періоду та акцентували увагу на тому, що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надвичайних подій в їх домівках. Особливо, співробітники ДСНС України застерегли і закликали дорослих, щоб вони у жодному разі,  не залишали дітей без нагляду.  


Також, велику увагу співробітники ДСНС України приділили роз'ясненню мешканцям районного центру, як правильно у побуті користуватися газовими котлами і плитами, електропобутовими приладами, а також пічним опаленням. 

Наостанок, рятувальники застерегли пересічних роздільнянців від пожеж, провели з ними протипожений інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті.

Тож, роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде зменшення кількості загорань та надзвичайних подій у житловому секторі.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко, закликає мешканців Роздільнянського району  - суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті під час опалювального періоду:

Шановні громадяни!

Пильно слідкуйте за роботою: газових і електро побутових приладів, пічним опаленням, не перевантажувати електромережу та не паліть у ліжку. Шановні батьки!

У жодному разі, не залишайте своїх дітей без нагляду, ховайте подалі від них сірники, запальнички, отруйні та легкозаймисті речовини та постійно роз’яснюйте їм правила безпеки життєдіяльності. Пожежу набагато ефективніше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки. А у разі виникнення пожежі негайно телефонувати за телефоном - «101». 

 

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області