11.06.2018

У м. Роздільна рятувальники разом з працівниками місцевого елеватору навчалися ліквідовувати умовну пожежу

Роздільнянські рятувальники приділяють велику увагу удосконаленню своєї професійної підготовки, щоб успішно ліквідовувати пожежі і надзвичайні ситуації та бути завжди готовим до дій за призначенням. Для цього, рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна проводять планові спільні навчання на потенційно-небезпечних об’єктах міста та району.

 Так, 7 червня 2018 року у м. Роздільна, на території приватного акціонерного товариства (ПрАТ) «Роздільнянський елеватор», що на вулиці Європейській, 83 напередодні початку жнив пройшли спільні планові навчання щодо ліквідації умовної пожежі та порятунку людей на потенційно-небезпечному об’єкті. 

За тактичним задумом навчання: об 11:00 працівники дільниці №1 повідомляють головному контролеру контрольно-пропускного пункту (далі КПП) №1  ПрАТ «Роздільнянський елеватор» про загорання даху в зерновому складі №8.

О 11:02 головний контролер КПП  №1 повідомляє про пожежу у пожежно-рятувальну службу м. Роздільна, оповіщає адміністрацію та працівників ПрАТ «Роздільнянський елеватор» та забезпечує безперешкодне прибуття пожежно-рятувального підрозділу м. Роздільна на місце виклику.

Начальник служби охорони праці ПрАТ «Роздільнянський елеватор» дає розпорядження членам добровільної пожежної дружини (далі ДПД) елеватору негайно прибути на місце події. Ще до приїзду пожежних на місце виклику члени ДПД елеватору терміново евакуювали чотирьох працівників зерноскладу у безпечне місце та намагалися вогнегасниками «ВП-2» самотужки локалізувати пожежу.     

Через дві хвилини на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі чотирьох чоловік особового складу та одного пожежно-рятувального автомобілю АЦ 40 (130) 63 Б.

Черговий  електрик дільниці №1 відключає електропостачання складу №8 і повідомляє членам ДПД елеватору та рятувальникам про знеструмлення електрообладнання.

Пожежні ДПРЧ №32 м. Роздільна швидко провели розвідку пожежі під час, якої ними було встановлено, що внаслідок короткого замикання електромережі сталося загорання на даху зернового складу №8 на площі 10 м², яке супроводжувалося задимленням. За лічені хвилини рятувальники провели бойове розгортання, проклали рукавну лінію та подали на гасіння вогню вогнегасні засоби.

15 хвилин знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати умовну пожежу на площі загальній 20 м². Загиблих та постраждалих – немає.

 Після закінчення навчання були підведені його підсумки та детально  розібрані усі недоліки для подальшого їх усунення. Також, роздільнянські рятувальники детально ознайомилися з цехами та технологічним обладнанням цього потенційно-небезпечного об’єкту.    

Керівництво ПрАТ «Роздільнянський елеватор» вважає такі спільні тактичні навчання корисними і повчальними, а також високо оцінює чітку взаємодію – адміністрації, працівників елеватору з рятувальниками під час сьогоднішнього заходу.

«Дуже корисно проводити такі спільні навчання, адже вони дають можливість адміністрації, працівникам елеватору на практичних діях побачити та реально оцінити свої можливості та недоліки. - Сьогоднішні навчання, показали нам чітку взаємодію та злагоджені дії адміністрації,   працівників елеватору з пожежно-рятувальною службою м. Роздільна під час евакуації та ліквідації умовної пожежі», - зазначила Вікторія Істратова, директор ПрАТ «Роздільнянський елеватор».

 

                                                    Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                  ГУ ДСНС України в Одеській області