06.11.2018

У м. Роздільна рятувальники навчали старшокласників правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, а також ознайомили їх з правилами вступу до вишів ДСНС України

В освітніх закладах Роздільнянського району проходять «Тижні знань безпеки життєдіяльності». Співробітники Роздільнянського міськрайонного віділу ГУ ДСНС України в Одеській області відвідують школи і розповідають учням правила безпеки життєдіяльності, навчають їх, як поводити себе у різних екстремальних ситуаціях та знайомлять учннів старших класів - майбутніх випускників, як здобути почесну професію рятувальника.   

Так, на початку листопада співробітники ДСНС України завітали до учнів 9-х та 11-х класів Роздільнянської загальноосвітньої школи №4 I-III ступенів, що на вулиці, Муніципальна, 17 провели для них відкритий урок на тему: «Небезпечні знахідки. Правила безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, часів минулих війн». Також, юнакам та дівчатам рятувальники продемонстрували на плазмовому телевізорі цікавий тематичний науковий фільм – «Небезпечні знахідки» та ознайомили старшокласників з правилами та умовами вступу до вищих навчальних закладів системи ДСНС України.

Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал навчав старшокласників - правил безпечної поведінки при виявленні боєприпасів, часів минулих війн. Зокрема, коли і де знаходять виухонебезпечні предмети, як убезпечити себе та оточуючих від трагедії, що потрібно робити у разі їх виявлення і у які служби екстренного виклику, необхідно телефонувати у таких екстренних ситуаціях.


Також, фахівець «Служби порятунку – 101» розповів юнакам та дівчатам про ситуацію з виявленням та знешкодженням вибухонебезпечних предметів, часів минулих війн у 2018 році в Одеській області та розповів учням про цьогорічні випадки виявлення боєприпасів на території Роздільнянського району. Також, співробітник ДСНС України розповів учням про трагічні випадки з дітьми, що сталися в Україні, коли внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними предметами коли вони отримували важкі мінно-вибухові травми.

За допомогою демонстраційних матеріалів – листівок та плакатів рятувальник розповів юнакам та дівчатам - алгоритм дій, що потрібно робити при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів та що категорично заборонено робити у таких випадках. Щоб закріпити знання учнів фахівець «Служби порятунку – 101» показав їм на плазмовому телевізорі цікавий науково-повчальний фільм - «Небезпечні знахідки». 

Наприкінці уроку співробітник ДСНС України розлого розповів старшокласникам, яких фахівців готують вищі навчальні заклади ДСНС України та ознайомив майбутніх випускників з правилами та умовами вступу до них. Зокрема, до Харківського Національного університету цивільного захисту, Черкаської академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Також, рятувальник розповів  старшокласникам про матеріальну-технічну базу, досягнення та повсякденне життя вишів ДСНС України.

Із сьогоднішньої відкритого уроку учні дізналися для себе багато цікавої та пізнавальної інформації. Тож, роздільнянські рятувальники сподіваються, що тепер вони добре знають, як поводити себе у випадках виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів предметів. Незабаром, перед цими старшокласниками постане важливе питання вибору майбутньої професії і можливо хтось з майбутніх випусників піде навчатися у ВУЗи ДСНС України, щоб здобути для себе почесну професію – рятувальника.  

       

Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області