21.05.2020

Розпочалась операція «Урожай – 2020», яка спрямована на детінізацію агросектора, земельних і трудових відносин.

Роздільнянська ДПІ Южненського управління Головного управління ДПС   в Одеській області нагадала, що   розпочалась операція «Урожай – 2020», яка спрямована на детінізацію агросектора, земельних і трудових відносин.

     Сільськогосподарським товаровиробникам, громадянам, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу та на неухильне виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, також даний захід спрямований на залучення до декларування, легалізацію доходів громадян, виявлення неоформлених найманих працівників, підвищення рівня виплати заробітної плати та забезпечення повноти нарахування й сплати податків.

    Також у рамках операції «Урожай» громадяни, які мають у власному користуванні техніку, та надають послуги іншим особам у вигляді обробки землі за певну плату. Якщо громадянин, який надає послуги з обробки землі, не є ФОП, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та сплатити податок з таких доходів. Доходи від обробки землі оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором – 1,5 відсотка. Якщо такі послуги надаються у поточному році, то отриманий дохід підлягає декларуванню у наступному 2021 році.

   Під час операції, яка розпочалася  цього року, виявляються особи, які систематично здійснюють обробіток земельних ділянок (як власних, так і орендованих) з метою отримання прибутку та ухиляються від оподаткування, не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня. Якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нараховано заробітну плату в меншому розмірі, ніж мінімальний, роботодавець проводить доплату до його рівня. З 01 січня 2020 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 4723 грн.

  Найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається за місцем обліку роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

   Наполегливо рекомендують сільськогосподарським товаровиробникам, громадянам, які власними силами обробляють земельні ділянки, не нехтувати нормами законодавства, та задекларувати свої доходи.

    Адже, детінізація агросектора це шлях до економічного процвітання українських сіл в майбутньому та росту добробуту громадян.

 

Роздільнянська ДПІ