09.08.2018

Роздільнянські рятувальники проводять роз'яснювальну роботу серед населення щодо запобігання пожеж у природних екосистемах

За даними Укргідрометцентру, на території Одеської області і надалі зберігатиметься надзвичайна 5 класу пожежна небезпека. Ймовірність виникнення пожеж у ці спекотні дні - надзвичайно велика.

Однак, не так страшна літня спека, як злі та навмисні дії паліїв, які підпалюють суху траву, чагарники та стерню на полях. Вогняна стихія, завдає величезної шкоди навколишньому середовищу та лісовим насадженням Роздільнянського району. Останнім часом, роздільнянським пожежним доводилося виїздити на ліквідацію пожеж стерні на полях.  


Так, 5 серпня 2018 року о 20:42 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Петро-Євдокіївка горить стерня на полі. Територія належить Новоукраїнській сільській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Майже за дві з половиною години роздільнянські рятувальники ліквідувати  пожежу стерні на площі 4 Га.

А 8 серпня 2018 року о 18:57 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Новоукраїнка горить стерня на полі. Територія належить Новоукраїнській сільській раді.


На місце виклику було направлено черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Півтора години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу на площі 3 Га.  

Загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає.

З метою запобігання пожеж у природних екосистемах та житловому секторі – 9 серпня 2018 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели у м. Роздільна на вулицях – Ярослава Мудрого та Шевченка провели інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення.

Під час рейду, якого роздільнянські рятувальники нагадали місцевому населенню - правила пожежної безпеки у житловому секторі, а також застерегли та попередили пересічних роздільчан про негативні наслідки від навмисного або стихійного спалювання сухої трави, чагарників та сміття. Особливо, співробітники ДСНС України акцентували увагу людей, на основних причинах виникнення пожеж, що сталися влітку у природних екосистемах Роздільнянського району та до яких негативних наслідків призводить легковажність та нехтування людьми елементарних правил пожежної безпеки. Також, рятувальники розповіли мешканцям про алгоритм дій людей, які опинилася в осередку пожежі  сухої трави, чагарників або у лісі.


Наостанок, роздільнянські рятувальники провели з місцевим населенням  протипожежний інструктаж та роздали їм листівки і пам’ятки з нагадуванням про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та недопущення спалювання сухої трави.

Мешканці м. Роздільна з порозумінням поставилися до сьогоднішнього профілактичного заходу співробітників ДСНС України і вважають, що такі профілактичні заходи з населенням потрібно проводити і роз’яснювати людям правила пожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період.

Тож, співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде відсутність пожеж сухостою у житловому секторі та природних екосистемах району. І, в котре закликають мешканців Роздільнянського  району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки: будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз'яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко - необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій - «101».