12.08.2019

Робочий візит керівництва до СФ СП «Вітмарк-Україна»

Одним з бюджетоутворюючим підприємством, яке здійснює виробничу діяльність на території Роздільнянського району є СФ СП «Вітмарк-Україна» ТОВ. Виробничі потужності підприємства були переведені в село Степанівка Роздільнянського району у 2006 році. Компанія займає провідні позиції на українському ринку соків і напоїв, а також на ринку дитячого харчування в сегменті фруктово-овочевих соків і пюре. Продукція компанії визнана й популярна не тільки в Україні, а й далеко за її межами - соки і нектари «Вітмарк-Україна» експортуються у 21 країну світу, розташованих на 4 континентах (Євразія, Північна Америка, Африка, Австралія).  На сьогодні на підприємстві працюють більше 600 працівників, більшість яких - це мешканці довколишніх населених пунктів.

Враховуючи позитивні аспекти діяльності підприємства існують проблеми, пов’язані з екологічним станом в місці відведення зворотних (стічних) вод після механічної та біологічної очистки на очисних спорудах у річку Кучурган. Незважаючи  на позитивні висновки екологів про екологічно допустимий вплив в результаті відведення стічних вод, мешканці села Павлівка постійно скаржаться на неприємний запах в повітрі, забруднення річки в місці скиду зворотних вод та аварійні ситуації на трубопроводі до очисних споруд підприємства.

 

З приводу необхідності здійснення реконструкції очисних споруд з метою підвищення якості стічних вод і зменшення негативного екологічного впливу на навколишнє середовище  керівництвом  Роздільнянської райдержадміністрації,  Степанівської сільської ради  із залученням мешканців села Степанівка спільно  з керівництвом  філії   проводились  робочі наради. На початку поточного року на одній з таких нарад директор  СФ СП «Вітмарк-Україна» ТОВ Євген Мосцепан повідомив про початок виготовлення проекту капітального ремонту очисних споруд підприємства. Необхідність та бажання керівництва підприємства проведення реконструкції очисних споруд протягом 2019 року підтвердив Генеральний директор СП «Вітмарк-Україна» ТОВ Станіславський В.Г.

У середу 7 серпня поточного року  під час робочої поїздки  голови  районної державної  адміністрації  Наталії Бараненко до Степанівської сільської ради  відбулась робоча зустріч з директором Євгеном Мосцепаном та спеціалістами СФ СП «Вітмарк-Україна» ТОВ, участь у якої взяли  Степанівський сільський голова Світлана Щербакова і начальник управління розвитку  та інвестицій райдержадміністрації Ігор Романенко. На нараді обговорювались питання співпраці з  сільгосптоваровиробниками  району щодо  закупівлі сировини,  а також впорядкування паркування вантажних автомобілів, які доставляють  сировину, на  прилеглої території до підприємства,  та вжиття заходів з недопущення скупчення таких автомобілів на проїжджій частині  автомобільної дороги.  . Одним з основних питань, які порушувались  під час зустрічі - це реконструкція очисних споруд.  Як повідомив директор підприємства, проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт очисних споруд виготовлена й частково завезено нове обладнання для капітального ремонту очисних споруд. Сума ремонтних робіт відповідно до проекту складає більше 10,0 млн. грн. В другій декаді поточного місяця підрядна будівельна організація повинна приступити до ремонтних робіт, які планується закінчити  до кінця поточного року  

 

На сьогодні частково проведені роботи по заміні трубопроводу з заводу до очисних споруд, а також збільшено її пропускну потужність. Сільський голова Світлана Щербакова звернула увагу на те, що останнім часом випадки пориву трубопроводу відсутні.

Представники райдержадміністрації і сільської ради в супроводі директора та спеціалістів підприємства відвідали очисні споруди, де  наглядно змогли детально ознайомитись з технологією очистки стічних вод. Особливо присутніх цікавив сам технологічний процес фізичної і біологічної очистки, під час  якого  використовуються  біологічні організми (хлорела, мікроорганізми-бактерії).

Спеціалісти запевнили, що в результаті реконструкції якісні показники стічних вод значно покращаться й неприємний запах в повітрі на території села Павлівка зникне.

За  підсумками  візиту  до  підприємства  голова районної державної  адміністрації  Наталія Бараненко зауважила – «Своєчасне очищення стоків, в першу чергу, важливе для екології. Воно запобігає непоправному забрудненню водойм і ґрунту, ґрунтових вод. Забруднена вода порушує всю екосистему на кілометри навколо. Це позначається також на флорі, фауні, здоров’ї людей та хатніх тварин. Наявність очисних споруд на підприємстві зробить їх робочий процес більш економічним, адже іноді очищені стічні води використовуються повторно для господарських потреб. Особливо приємно, що керівництво заводу дотримується своїх обіцянок та небайдужі до проблем Степанівської громади та району»