30.07.2020

Проведено профілактичний рейд щодо запобігання виникненню пожеж в лісових масивах

У літній період міські мешканці надають перевагу відпочинку на природі, обов’язковим вважається розведення вогнищ, але необережне відношення до вогню на природі може призвести до трагічних наслідків.

Будьте обережними з вогнем під час відпочинку у лісі!


Байдужість і безвідповідальність любителів відпочинку на природі не рідко призводить до лісових пожеж, які завдають значну шкоду лісу та довкіллю загалом. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати.

У зв’язку з цим, 29.07.2020 року співробітники Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській облоасті провели профілактичний рейд лісами Роздільнянщини та нагадали громадянам основні правила поведінки в лісі, а саме:

- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць (розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду та під постійним наглядом);

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на сільськогосподарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше не підпалюйте їх;

- якщо ви розводите вогнище – слідкуйте, щоб не розлітались іскри від нього;

- місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, обкопати смугою очищеного грунту не менше 2,5 м завширшки , 25м – до стоянок автотранспорту, 50м – до хвойного та 25м – до листяного лісового масиву.

- по закінченню відпочинку обов’язково приберіть після себе побутові відходи, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати піском.

Пам’ятайте, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, ви завдаєте великої шкоди, в тому числі й матеріальної.

Бережіть природне багатство!

Роздільнянський МРВ

ГУ ДСНС України в Одеській області