09.07.2018

Протягом 6-8 липня 2018 року у Роздільнянському районі через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб - 4 рази горіла суха трава, чагарники та стерня на полях

За даними Українського Гідрометцентру, протягом наступного тижня на території Одеської області і надалі збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 класу) та місцями висока (4 класу). Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та стерню на полях, завдаваючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 6-8 липня 2018 року на території Роздільнянського району - 4 рази палала суха трава, чагарники та стерня на полях на загальній площі 8 Га. По дві пожежі було зафіксовано на територіях: Кам’янської (5 Га) і Старостинської (2 Га) сільських рад та одну на території Роздільнянської (1 Га) міської ради.  

Так, 6 липня 2018 року о 14:36 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що  у с. Покровка на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Кам’янській сільській раді. На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Півтора години знадобилося пожежним, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 3 Га.

І цього ж дня, о 21:48 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 надійшло чергове повідомлення про те, що за межами с. Кам’янка на відкритій території палає суха трава та стерня на полі. Територія належить Кам’янській сільській раді. На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За півтора години роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави та стерні на полі на загальній площі 2 Га.

А 8 липня 2018 року о 15:23 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що поблизу с. Старостине на відкритій території горить суха трава. Територія належить Старостинській сільській раді. На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Півгодини знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати  пожежу сухої трави на площі 2 Га.

І цього ж дня, о 20:30 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що поблизу районного центру на відкритій території горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді. Через 7 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За півгодини роздільнянські рятувальники ліквідувати  пожежу сухої трави на площі 1 Га.

На щастя, в усіх 4 пожежах обійшлося, без людських жертв.  

Загалом, з початку липня місяця поточного року на території Роздільнянського району сталося 4 пожежі сухої трави, чагарників та стерні на полях.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області