15.08.2019

Протягом 13-14 серпня 2019 року роздільнянські рятувальники ліквідували три пожежі – сухостою на загальній площі понад 3,5 Га

Суха, спекотна погода продовжує негативно впливати на ситуацію з пожежами у Роздільнянському районі та створює загрозу екосистемі. Протягом, 13-14 серпня 2019 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна здійснили на території району три виїзди на ліквідацію пожеж сухої рослинності та їх наслідків.

На території Роздільнянського району спалахнуло три пожежі сухої трави, чагарників та очерету на загальній площі понад 3,5 Га. По одному загоранню виникло на територіях – Степанівської (2 Га), Яковлівської ( 1,5 Га) сільських рад та Роздільнянської (200 м²) міської ради. Усі три загорання сухостою сталися через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

Так, 13 серпня 2019 року о 20:12 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Дружба горить суха трава та чагарники. Територія належить Яковлівській сільській раді.


На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 38 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 1,5 Га.

А 14 серпня 2019 року, о 13:28 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Степанівка горить суха трава та очерет. Територія належить Степанівській сільській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Понад 4 години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб приборкати загорання сухої трави та очерету на загальній площі 1,5 Га.

І цього ж дня, о 17:25 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами районного центру на відкритій території горить суха трава та очерет. Територія належить Роздільнянській міській раді.

 На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 38 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та очерету на загальній площі 200 м².

Загиблих та постраждалих в усіх трьох пожежах – немає.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області